Trefl z czwartą porażką. Polski Cukier Toruń górą na Hali 100-lecia

13:53, 01.12.2019 Anna Nagel Aktualizacja: 13:54, 01.12.2019
Skomentuj Fot. Trefl Sopot Fot. Trefl Sopot

Koszykarze Trefla Sopot przegrali u siebie z liderem Energa Basket Ligi – Polskim Cukrem Toruń. O porażce zadecydowała ostatnia kwarta, którą żółto-czarni przegrali 15 punktami.

Trefl Sopot uległ na Hali 100-lecia 17 punktami 63:80 (24:28, 19:14, 16:19, 4:19). W pierwszej kwarcie rzutem za 3 punkty popisał się m.in. Carlos Medlock i dzięki temu przekroczył liczbę 500 punktów zdobytych w Energa Basket Lidze. Szybkie tempo gry sprawiło, że w pierwszej kwarcie oba zespoły zdobyły łącznie ponad 50 punktów. Na koniec pierwszej kwarty Torunianie prowadzili 24:28.

W kolejnej odsłonie Trefl rozpoczął niwelować straty. W wielu momentach gry przewaga wynosiła zaledwie punkt na korzyść Torunian. Ostatecznie, po akcji Ayersa, Medlocka i Foulland w ostatnich sekundach drugiej kwarty, na przerwę Trefl schodził z przewagą punktu – 43:42.

W trzeciej odsłonie Sopocianie spróbowali przejąć inicjatywę. Doprowadzili do wyniku 50:42. Zawodnicy Polskiego Cukru rozpoczęli jednak kontrofensywę i zniwelowali przewagę Trefla. Kwartę zakończyli z przewagą 2 punktów – 59:61. Czwarta odsłona spotkania to pełna dominacja „Twardych Pierników”. Sopocianie nie potrafili odnaleźć się ani w ataku, ani w obronie. Zdołali zdobyć 4 punkty, przy 19 przeciwnika. Wobec tego, spotkanie zakończyło się wynikiem 63:80.

Obecnym liderem tabeli jest drużyna Polskiego Cukru Toruń z 21 punktami na koncie. Drużyna Trefl zajmuje 6. lokatę (16 punktów, 6 zwycięstw, 4 porażki). Sopocianie kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe. 5 grudnia zmierzą się w Warszawie z drużyną Legii.