To był wspaniały bieg! Sopocka zawodniczka z brązowym medalem w Chinach

12:00, 25.10.2019 P.S Aktualizacja: 13:37, 25.10.2019
Skomentuj Fot. Facebook - Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny Fot. Facebook - Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny

W dniach 15-28 października odbywają się VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe w Wuha. Na czas zawodów ponad 7-milionowe miasto przyjęło ponad 9,3 tysiąca żołnierzy ze 109 państw świata. Znalazły się tam m.in. polskie lekkoatletki, a wśród nich biegaczka związana z Sopockim Klubem Lekkoatletycznym - Anna Kiełbasińska.

Sopocka lekkoatletka wywalczyła brązowy medal w biegu na 200 m. Zagwarantował jej to imponujący czas 23.33 s. Rywalizacja była zawzięta, o czym świadczą również rezultaty innych występujących. Różnica pomiędzy czasem pierwszej i siódmej zawodniczki wyniosła zaledwie 67 setnych sekundy. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Mihalinec osiągając rezultat 23.15 s. Przed Kiełbasińską uplasowała się również Marileidy Paulino z czasem 23.18 s.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza edycja tych zawodów, w których sopocka biegaczka zdobyła medal. Cztery lata temu na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych Anna Kiełbasińska zdobyła srebrny medal.

Choć samo wydarzenie ma raczej charakter środowiskowy i niewielki prestiż, o czym świadczy m.in. brak transmisji telewizyjnej z zawodów w Polsce, tegoroczna odsłonę charakteryzował ogromny rozmach.

- To największe igrzyska w historii. W tym roku zawody odbędą się w 329 dyscyplinach, co również jest rekordową liczbą – poinformował  przewodniczący komitetu wykonawczego igrzysk generał major Yang Jian na zeszłotygodniowej konferencji prasowej.