Zamknij

Zawodnicy Yacht Club Sopot wystartują w Ekstraklasie. Zawody w Gdyni dostępne online

15:37, 24.07.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Gwidon Libera

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po rozegranej tydzień temu inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele Olsztyński Klub Żeglarski przed Legią Warszawa i Jeziorak Yacht Club. Gdyńskie regaty odbędą się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Ekstraklasa rozkręca się na dobre. Co 2 tygodnie 12 klubów rozgrywa kolejne rundy Klubowych Mistrzostw Polski. W Sopocie 14 lipca najlepszą okazała się załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, aktualnych mistrzów Polski mimo, że pływająca w zupełnie innym składzie. Wygrali zdecydowanie, ale za ich plecami 6 kolejnych klubów toczyło zaciętą walkę o miejsca na podium. Rozegrano aż 30 wyścigów w których sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie i do ostatniego wyścigu ważyły się losy końcowego układu w tabeli.

– Przed drugą rundą możemy pokusić się o pierwsze oceny. Mamy bardzo wyrównany poziom rywalizacji, bo aż 7 pierwszych załóg walczy o czołowe miejsca, wygrywa wyścigi i różnice punktowe między nimi są małe. Olsztyn popłynął na razie najlepiej, ale zobaczymy czy utrzyma formę w Gdyni. Pozostałe załogi dzieliła już spora różnica punktowa i jeśli taka sytuacja potwierdzi się w Gdyni, będzie można uznać tą grupę jako walczącą o utrzymanie w Ekstraklasie – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator i komentator regat.

Rywalizacja w Gdyni potrwa 2 dni, rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Zakończenie wyścigów planowane jest na niedzielę ok. godz. 15.30. Planowane jest rozegranie 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności. Na brzegu planowane są atrakcje w postaci animacji dla dzieci

Klasyfikacja Ekstraklasy po 1 rundzie:

Olsztyński Klub Żeglarski – 12 pkt

Legia Warszawa – 11 pkt

Jeziorak Yacht Club Iława – 10 pkt

Giżycka Grupa Regatowa – 9 pkt

KS Iskra AMW Gdynia – 8 pkt

Sztorm Grupa Warszawa – 7 pkt

SEJK Pogoń Szczecin – 6 pkt

PŻKZ Dżygit Białystok – 5 pkt

Yacht Club Sopot – 4 pkt

JKM Gryf Gdynia – 3 pkt

Odyssey Sailing Club Warszawa 2 – 2pkt

Odyssey Sailing Club Warszawa – 1 pkt

 

źródło informacji: portal zeglarski.info

REKLAMA
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone