Zamknij

Pula nagród w wysokości 92 040 euro! Zbliża się BNP Paribas Sopot Open

13:49, 10.07.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj, 10 lipca, w siedzibie Sopockiej Organizacji Turystycznej odbyła się konferencja prasowa BNP Paribas Sopot Open. W trakcie spotkania z dziennikarzami głos zabrali prezydent miasta Jacek Karnowski, Mariusz Fyrstenberg, prezes fundacji organizującej turniej, oraz Michał Przysiężny, polski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.

- Proszę państwa, ja się cieszę przede wszystkim, że turniej jednak odbędzie się w Sopocie. Nie będę ukrywał, że w zeszłym roku mieliśmy z tym trudności i musiała nas wspomagać tutaj zaprzyjaźniona Gdynia, ale w tym roku wszystkie gwiazdy na niebie mówią, że te najpiękniejsze korty w Polsce będą znowu służyły temu, czemu powinny, czyli oprócz szkolenia młodzieży będą miały jeden z najlepszych turniejów tenisowych - jeżeli nawet nie najlepszy - w Polsce - mówił Jacek Karnowski.

Dzięki wsparciu banku BNP Paribas oraz miasta Sopot pula nagród w tegorocznej edycji turnieju wyniesie aż 92 040 €, czyli prawie 400 tysięcy złotych! Wysokie nagrody finansowe przyciągną najlepszych zawodników świata, którzy już na 29 lipca spotkają się na sopockich kortach, uczestnicząc w turnieju eliminacyjnym.

Na ten moment udział w grze pojedynczej zgłosiło 48 zawodników. Jak zapewnił Mariusz Fyrstenberg, wśród nich nie zabraknie takich gwiazd jak Paolo Lorenzi, Elias Ymer, Chun-Hsin Tseng, Kamil Majchrzak czy już wspomniany Michał Przysiężny, dla którego będzie to ostatni turniej w karierze zawodowej.

- Chcemy oczywiście wrócić do tych dawnych tradycji i dobrze, że wracamy stopniowo, bo tylko taki stopniowy powrót wróży sukces. [...] Udostępniamy miasto, żeby także popularyzować tenis, żeby mogli ludzie zobaczyć, że korty to jest coś dla nich. Coś co jest otwarte i przyjazne dla każdego - kontynuował prezydent Sopotu.

Bilety:

  • 29 lipca-2 sierpnia – wstęp wolny
  • 3 sierpnia-4 sierpnia – wstęp płatny (15/20 złotych)

Lista zawodników  Międzynarodowego Turnieju Tenisowego BNP Paribas Sopot Open, online: facebook.com/SopotOpen/photos/a.2067679726847771/2343402362608838/?type=3&theater [dostęp: 10.07.2019].

REKLAMA
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone