Zamknij

Wyścigi na Hipodromie odwołane z powodu wirusa. Najwyższe środki ostrożności

08:53, 08.07.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to prestiżowa impreza, która co roku przyciąga tłumy. Wybitni dżojeke, piękne, rasowe konie i widzowie dopingujący swoim faworytom. Niestety, w tym roku prestiżowe wyścigi w Sopocie zostały odwołane. Poowodem jest wirus EVA, wykryty u jednego z koni przebywającego na sopockim hipodromie podczas zawodów CDN dniach 21-23 czerwca 2019 roku.

Po otrzymaniu informacji o potencjalnym zagrożeniu rozprzestrzenienia się wirusa wśród koni, Hipodrom Sopot wszczął działania o najwyższych środkach ostrożności. (badania wykazały, że u żadnego z koni obecnie przebywających na Hipodromie nie wykryto wirusa EVA). 

Oświadczenie

W zwiąku z wykrytymi na terenie Polski, przypadkami wirusa EVA (wirusowe zapalenie tętnic), kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo koni , Władze Polskiego Klubu WYśigów Konnych, Toru Służewiec oraz Hipodromu Sopot podejmują decyzję o odwołaniu mitingów wyścigowych na sopockim Hipodromie w dniach 12-14 i 19-21 lipca 2019 roku.
Na ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa, wskutek migracji koni, zwraca także w swoim kominikacie Główny Lekarz Weterynarii zalecając zachowanie możliwie najwyższych środków ostrożności, ograniczając do koniecznego minimum transport koni.
Prezes PKWK, Dyrektor Toru Służewiec, Prezes Hipodromu 

Wyścigi miały odbyć się 12-14 lipca oraz 19-21 lipca. Oddzielnie wystartować miały konie pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo rozgrywane były również gonitwy kłusaków francuskich w sulkach. Na kolejne wyścigi będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Odwołanie imprezy to duża strata dla sopockiego hipodromu, jednak w tym przypadku dobro i zdrowie koni jest priorytetem. 

[ZT]2381[/ZT]

 

REKLAMA
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone