Kto zwyciężył CSIO w Sopocie? Sławy jeździectwa na podium [FOTO]

11:00, 17.06.2019 P.S Aktualizacja: 10:53, 18.06.2019
Skomentuj Fot. Fotobank/UMS Fot. Fotobank/UMS

W ubiegłą niedzielę, 16 czerwca, zakończyły się prestiżowe zawody jeździeckie Lotto CSIO 5* Sopot 2019 - Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. W ramach 16 konkursów na torach sopockiego Hipodromu o zwycięstwo zawalczyły gwiazdy światowego jeździectwa. Tegoroczna pula nagród wyniosła aż 2 miliony złotych. Do konkursów stanęło łącznie 66 zawodników i 173 konie.

Puchar Narodów

Najważniejszym konkursem finałowego dnia zawodów były zmagania o Puchar Narodów - Longines FEI Jumping Nations Cup. Drużyny jeździeckie rywalizowały w dwóch rundach. Do pierwszego starcia doszło o godzinie 10.40. Druga runda odbyła się niedługo później - około 12.05. Prawdziwą klasę pokazał skład belgijski (Niels Bruynseels, Gudrun Patteet, Yves Vanderhasselt i Pieter Devos), zajmując bezkonkurencyjne, pierwsze miejsce w tabeli.

Kolejne dwa stopnie podium przypadły Irlandii (Paul O'Shea, Shane Sweetnam, Peter Moloney i Bertram Allen), która zajęła drugie miejsce, i Francji  (Simon Delestre, Olivier Robert, Roger Yves Bost i Alexis Deroubaix) z miejscem trzecim. Pozostałe pozycje w tabeli przypadły kolejno: Niemcom, Holendrom, Brazylijczykom, Polakom i Austriakom.

Puchar Prezydenta Sopotu

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej przyszła pora na ostatni konkurs. W zmaganiach o Puchar Prezydenta Sopotu pula nagród wyniosła aż 30 tysięcy złotych. Ponownie świetną formą mógł poszczycić się Gudrun Patteet. Zawodnik z Belgii zajął pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się z kolei Andrzej Opłatek - były Mistrz Polski juniorów. Nieco gorszy wynik miał James Wilson z Wielkiej Brytanii, laureat trzeciego miejsca.