Zamknij

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2019 w rękach Neoprofilu

15:14, 27.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2019 w rękach „Neoprofilu”! Puchar Portu Gdańsk dla „Selma Racing”! Trzy dni wspaniałej żeglarskiej przygody w Gdańsku, Gdyni i Sopocie za nami.

Weekend 25-26 maja na wodach Zatoki Gdańskiej zapewnił wyśmienite warunki do ścigania. W piątek słońce sprzyjało zgłoszeniom i odwiedzeniu Wyspy Spichrzów i Mariny Gdańsk, gdzie było zlokalizowane biuro regat.

Sobota wiatr ok. 15 węzłów z zachodu pozwolił rozegrać trzy zaplanowane wyścigi. Pierwszy z nich – wyścig o Puchar Portu Gdańsk zwyciężyła załoga „Selma Racing” z Arturem Skrzyszowskim za sterem. Sobota była też świetną okazją dla kibiców na lądzie, gdyż trzeci wyścig biegł wzdłuż całego Trójmiasta – startując z Gdańska, przez zlokalizowaną przy molo w Sopocie boję rozprowadzającą po metę w Gdyni. To była  wyjątkowa okazja do zobaczenia w akcji największych i najszybszych jachtów w tej części Morza Bałtyckiego.

W niedzielę wiatr był jeszcze mocniejszy i dla załóg był to prawdziwy sprawdzian czy są już w pełni przygotowani do sezonu.

– Żeglarzom bardziej potrzebny jest wiatr niż słońce, więc mogę powiedzieć, że warunki do regat były idealne. – mówi Tomasz Sawukinas sędzia główny regat. – Cieszy mnie, że uczestnicy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żeglowali odpowiedzialnie i widać było z każdym wyścigiem coraz większe zgranie załóg, i coraz pewniejsze manewry.

Klasa ORC została decyzją sędziów podzielona na dwie grupy ORC1 i ORC2. W ORC 1, wszystkie wyścigi wygrał Piotr Adamowicz na jachcie „Neoprofil” i tym samym został zwycięzcą nagrody specjalnej puchar Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W ORC2 wygrała załoga Łukasza Trzcińskiego na jachcie „PGO Good Speed”.

Najrówniejsza rywalizacja miała jednak miejsce w klasie OPEN, gdzie zarówno w grupie do 9 metrów jak i powyżej 11 metrów, aż trzy różne jednostki były w stanie wygrać wyścig! Bardzo równa okazała się rywalizacja jachtów „Scamp”, „Selma Racing” i „Globe”. Sytuacja gdy w wyścigu czwartym wpłynęli na metę w ciągu zaledwie kilkunastu sekund na długo pozostanie w pamięci kibiców.

– To wspaniale widzieć tyle załóg na wodzie i z roku na rok coraz większą ich profesjonalizację. Obserwujemy coraz większe i szybsze jednostki, co sprzyja atrakcyjności żeglarstwa. Kto raz  miał okazję pożeglować na pokładzie prawdziwej regatowej maszyny na pewno będzie chciał to zrobić ponownie – przekonuje Kasper Orkisz z Premium Yachting, współorganizator regat.

 

  • źródło: https://zeglarski.info/artykuly/zeglarski-puchar-trojmiasta-2019-za-nami/
  • zdjęcie: Tadeusza Lademanna dla żeglarski.info
     
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone