Zamknij

Złoto na zawodach w Jokohamie! Fenomenalny bieg sopocianki Anny Kiełbasińskiej

10:27, 13.05.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Kyodo News

Anna Kiełbasińska znów pokazała klasę. Zawodniczka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego pobiegła na zawodach IAAF World Relays w biegu sztafetowym 4x400 metrów. Wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Patrycją Wyciszkiewicz i Justyną Święty-Ersetic wywalczyły złoty medal na zawodach w japońskiej Jokohamie. Polki z czasem 3:27.49 zakwalifikowały się do udziału w tegorocznych mistrzostwach świata w Dosze!

Polki trenowane przez Aleksandra Matusińskiego wykazały się doskonałym przygotowaniem. Po spektakularnych sukcesach na mistrzostwach Europy w Berlinie oraz na halowych mistrzostwach Europy w Glasgow zawodniczki kolejny raz zawalczyły o zwycięstwo.

- Mam najlepszy zespół na świecie! Jeden wieczór, dwie kwalifikacje na MŚ w Dosze, a do tego rekord Europy [red. - w sztafecie mieszanej]. Dziewczyny zawsze zostawiają serce na bieżni - mówił Aleksander Matusiński w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Do zwycięstwa niezbędny był ogrom determinacji ze strony biegaczek. Zespół kierowany przez Matusińskiego musiał sobie poradzić bez Igi Baumgart-Witan, która na ostatnich mistrzostwach w Glasgow okazała się najszybszą z zawodniczek. To z kolei w połączeniu z niesprzyjającym ułożeniem programu zawodów stawiało zespół w trudnej sytuacji. Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub-Kowalik w ciągu dwóch dni zmuszone były pobiec aż trzy razy, przy czym Hołub-Kowalik stanęło do dwóch wyścigów w przeciągu zaledwie pół godziny.

Pomimo przeszkód nasze biegaczki okazały się lepsze od Amerykanek i Jamajek słynących z doskonałej formy. Tym samym lekkoatletki sięgnęły po nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych i przepustkę do mistrzostw w stolicy Kataru - Doha.

 

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone