Zamknij

Obchodzimy 25-lecie polskiego minigolfa - Czy to ostatnie zawody w Sopocie?

09:03, 04.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

25 lat temu narodził się w Polsce piękny sport jakim Minigolf - z tej okazji 4 Maja 2019 na sopockim polu do Minigolfa zostanie rozegrany Turniej XXV - Lecia pod honorowym patronatem Jacka Karnowskiego Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, który rozpoczyna tegoroczne obchody okrągłej rocznicy tego wyjątkowego sportu! Tym samym będą to ostatnie zawody na sopockim polu minigolfa, ze względu na koniec działalności obecnie istniejącego pola posiadającego certyfikat Światowej Federacji Minigolfa.

 • Zawody zostaną przeprowadzone na polu do minigolfa w Sopocie przy ul. Hestii 5/7.  
 • 4 maj (sobota) godz. 11:00- 16:00. Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich miłośników Minigolfa wraz z rodzinami do świętowania razem z nami i dopingowania zawodnikom! 

Harmonogram: 

 • 9:00-10:30 - Zapisy na turniej
 • 11:00 - Historia Minigolfa w Sopocie oraz klubu Minigolf Club Sopot (Tawerna Minigolf)
 • 12:00 - Rozpoczęcie turnieju - start pierwszych zawodników (2 rundy)
 • 15:00 - Zakończenie zawodów oraz rozdanie nagród

Turniej zostanie rozegrany w 5-ciu kategoriach:

 • kategoria AMATORÓW (zawodnicy, którzy nigdy nie brali udziału w Pucharze Polski ani w Mistrzostwach Polski w Minigolfie)
 • kategoria JUNIOR (do 19 roku życia)
 •  kategoria KOBIET (od 20 roku życia)
 •  kategoria MĘŻCZYZN (od 20 roku życia)
 • kategoria OPEN (każdy uczestnik zawodów) 

Szczegóły oraz regulamin dostępny na stronie www.pzmg.pl

Szczegóły dotyczące zawodów: 

Zawody mają charakter otwarty, tzn. mogą w nich brać udział zawodnicy zrzeszeni w klubach jak również niezrzeszeni, którzy zgłoszą się na zawody i wniosą opłatę startową. Zapisy powinny być dokonywane drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie pzmg.pl lub bezpośrednio przed zawodami. 

Gra odbywa się na ścieżkach o zróżnicowanych wymiarach (według różnych standardów). Pole do minigolfa składa się z osiemnastu stanowisk, które trzeba w określonej kolejności pokonać (są one numerowane). Podczas zawodów stanowiska pokonywane są kilkukrotnie. Każdy gracz gra na stanowisku do momentu umieszczenia piłki w dołku. Na wbicie piłki ma sześć uderzeń. Gdy po tych uderzeniach piłka jeszcze nie będzie w dołku, gracz otrzymuje wynik 7 (najwyższy możliwy) i przechodzi do następnego stanowiska. ? Na każdym stanowisku, na każdej ścieżce do minigolfa wyrysowane są linie specjalne. Punkt startu powinien być oznaczony według przyjętego standardu. Na polu znajdują się także linie oznaczające, że można odsunąć piłkę od krawędzi (bandy) na odległość 20 cm. Stosuje się też tzw. linię czerwoną znajdującą się z reguły za ostatnią przeszkodą. Oznacza ona, iż gracz przy uderzeniu ze startu musi przebić piłkę poza tę linię. Gdy jej nie przekroczy, wraca z piłką do punktu startu.

 W sytuacji gdy piłka wypadnie z toru po prawidłowym przejściu linii czerwonej ustawia się ją na torze w miejscu gdzie wypadła, w odległości 20 cm od bandy. W takim przypadku nie są doliczane dodatkowe punkty, po prostu kontynuujemy grę. 

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas ostatnich zawodów na sopockim polu do minigolfa!

Wydarzenie na facebook

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone