Wygrany mecz Trefl Sopot vs. Polpharma Starogard Gdański. Ile punktów zdobyło "serce Sopotu"?

11:38, 01.04.2019 J.F Aktualizacja: 08:48, 02.04.2019
Skomentuj

Po zmianie stron koszykarze Trefla przejęli inicjatywę, wyszli na wysokie prowadzenie, dzięki czemu pokonali Polpharmę 82:71! Sopocianie w dwóch końcowych kwartach zagrali mądrze, trafiali z dystansu i spod kosza, dzięki czemu zbudowali wyraźną przewagę, której nie oddali do samego końca.

Podczas meczu rozegranego w ERGO ARENIE - 30 marca - w pierwszej połowie żółto-czarni rozgrywali wyrównane spotkanie, Polpharma trafiała sporo rzutów, ale tym samym odpowiadali gospodarze. Najpierw przewagę miał Trefl, grając niezłą pierwszą kwartę, ale w drugiej odsłonie to Polpharma przejęła inicjatywę. Bardzo skutecznie grał Tre Bussey, pod koszem wysoką formę prezentował Adam Kemp i prowadzenie gości w pewnym momencie stało się wyraźne. Sopocianie trzymali się stosunkowo blisko, ale nie potrafili aż do końca pierwszej połowy odrobić różnicy. Po 20 minutach goście prowadzili 42:40.

Po zmianie stron wszystko szybko się odmieniło, Trefl postawił twardszą obronę, Polpharma zaczęła częściej się mylić, a skuteczność sopocian, zwłaszcza zza łuku, była bardzo dobra. Świetny moment miał Saša Zagorac, trafiał też Łukasz Kolenda i Ovidijus Varanauskas, co pozwoliło żółto-czarnym na szybkie budowanie swojej przewagi. Pod koszem rządził Milan Milovanović, z bardzo dużym wsparciem od Pawła Leończyka. Obudził się też Ian Baker, który potrafił wejść pod kosz, ale też rzucić z daleka. W końcówce przewaga „serca Sopotu” była na tyle duża, że na boisko weszli młodzi – Patryk Pułkotycki i Sebastian Rompa. Ostatecznie to Trefl zwyciężył 82:71.

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gdański 82:71 (23:19, 17:23, 22:16, 20:13)

Trefl: Leończyk 14, Varanauskas 14, Baker 12, Ł. Kolenda 10, Greene 10, Milovanović 10, Zagorac 9, Flowers 3, Śmigielski 0, Rompa 0, Pułkotycki 0, Kulka 0.

Polpharma: Kemp 17, Bussey 15, Gołębiowski 13, Młynarski 7, Prahl 6, Struski 6, Dzierżak 5, Hicks 2, Davis 0, Brenk 0, Davis 0.