Zamknij

Wsparcie dla sopockich rugbystek. Szykują się na mistrzostwa!

15:04, 23.02.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. media.spokesman.com

Sopockie dziewczęta wyciskają z siebie siódme poty, zaciekle przygotowując się do zawodów. Fundacja im. Edwarda Hodury i MKS Ogniwo Sopot zorganizują IV turniej Mistrzostw Polski kobiet U16 w rugby 7. Aby pozyskać środki na wymarzony cel zorganizowano zbiórkę, która umożliwi kolejny wyjazd do ośrodka szkoleniowego, a także organizację rozgrywek.

Dziewczęta rozegrały dotychczas trzy mecze turniejowe, zajmując na ten moment czwarte miejsce. Nie ukrywają jednak, że będą walczyć o brąz. Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie całej drużyny. Aby przygotować się do mistrzostw, 15-osobowy skład Ogniwo Sopot Women’s Rugby wziął udział w obozie szkoleniowym w Cetniewie. Tam pod okiem trenera Jarosława Hodury zawodniczki uczestniczyły w serii 10 treningów. W trakcie wyjazdu drużyna doskonaliła technikę gry, a także współpracę w obrębie zespołu. Szkolenie uzupełniały intensywne treningi interwałowe.

"Drużyna Ogniwo Sopot Women’s Rugby powstała na skutek inicjatywy samych dziewczyn, jak i ich rodziców. Dziewczyny uczęszczały na dodatkowe zajęcia z piłką do rugby, których celem była aktywizacja oraz rozwój fizyczny młodzieży gimnazjalnej. Gdy program zajęć sportowych dobiegł końca, dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce i postanowiły utworzyć drużynę rugby. Od roku młode adeptki trenują na obiekcie Ogniwa Sopot, jednej z bardziej utytułowanej drużyny rugby w Polsce. Także mogą z dumą nosić swoją aktualną nazwę - Ogniwo Sopot Women’s Rugby. Rok ciężkich treningów pod okiem Jarosława Hodury – doświadczonego zawodnika, trenera oraz działacza przyniósł efekty. Drużyna wzięła udział w turniejach cyklu mistrzostw Polski w rugby 7 (odmiana olimpijska). Można było zauważyć, jak gra dziewczyn poprawia się z meczu na mecz, aż po dość ciężkim starcie mogły się cieszyć z pierwszych wygranych meczów. Determinacja nie maleje, a na treningach pojawiają się nowe zawodniczki. 2019 to rok kolejnych wyzwań i drugiej rundy mistrzostw Polski, z której wyłoniony zostanie mistrz. By móc sprostać wyzwaniu konieczne jest zintensyfikowanie treningów. Wyjazd do Cetniewa, gdzie od lat trenują najwspanialsi Polscy, jak i zagraniczni sportowcy byłby świetnym doświadczeniem dla tych młodych dziewczyn. Ciężkie treningi i czas spędzony razem z pewnością scementowałby drużynę i pozwolił na walkę o mistrzostwo kraju" - czytamy na stronie zbiórki. 

Aktualnie  (23.02) zebrano 7101 zł, czyli 23% potrzebnej kwoty. Osoby chcące wesprzeć drużynę, mogą to zrobić, uczestnicząc w zbiórce pod adresem: zrzutka.pl/c382vk.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone