Zamknij

Sukces sopockich sportsmenek! Przywiozły medale mistrzostw Polski

08.06, 24.08.2022 .
Skomentuj Fot. Artur Biegalski
REKLAMA

Jak informuje sopocki Urząd Miasta, sopoccy sportowcy zdominowali drugą połowę sierpnia. Atleci przywieźli do kurortu medale Mistrzostw Polski w Skokach przez Przeszkody oraz Mistrzostw Polski w klasie Formula Kite Open.

W Mistrzostwa Polski w Skokach przez Przeszkody rozegranych w przedostatni sierpniowy weekend w ośrodku jeździeckim Wierzbna – Biały Las na Dolnym Śląsku, dobrze zaprezentowały się zawodniczki Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Iga Biegalska przywiozła do Sopotu brązowy medal.

W niedzielnym finale Mistrzostw Polski Juniorów w Skokach przez Przeszkody, po bardzo zaciętej rywalizacji, trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Iga Biegalska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, startująca na koniu Canabaz. Zwyciężyła zawodniczka JKS DIM Warszawa Natalia Stefańska na wałachu Kapucijn V/D Donkhoeve BWD, miejsce drugie zajęła Aleksandra Osuch z JKS Więckowice na Crown Du Buisson.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów Sopocki Klub Jeździecki reprezentowała także Zuzanna Niziołek, na koniu Diamanta Baloubet, która wywalczyła 5. miejsce. Natomiast na rozgrywanych w ten sam weekend w Wierzbnej Mistrzostwach Polski Dzieci w Skokach przez Przeszkody, debiutująca w konkursie tej rangi Tola Wawrzkiewicz zajęła miejsce 10.

W rozegranych w Pucku Mistrzostwach Polski w klasie Formula Kite Open doskonale wypadły zawodniczki SKŻ ERGO Hestia Sopot. Złoto w kategorii Open kobiet oraz U21 wywalczyła Magdalena Woyciechowska, a brązowy medal trafił do Niny Arcisz. Dominika Sawicka zajęła 5 miejsce.

– Warunki w Pucku nie były łatwe. Pierwsze dwa dni byłam pierwsza, trzeciego dnia poszło mi bardzo słabo – było bardzo dużo glonów, a ja średnio pływam w takich warunkach. W ostatni dzień jednak nadrobiłam z lekką przewagą i wygrałam. Do ostatniego wyścigu ostro rywalizowałyśmy z dziewczynami, ale udało się. Jestem bardzo zadowolona, to jest mój trzeci tytuł mistrzyni Polski – mówi Magda Woyciechowska. 

Ten sezon jest bardzo intensywny dla zawodniczek startujących w klasie Formula Kite. Magda Woyciechowska dobrze wypadła również w testach na akwenie przyszłorocznych Mistrzostw Świata World Sailing, które będą pierwszą imprezą kwalifikującą na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy świata. Sopocianka zajęła siódme miejsce generalnie i pierwsze miejsce wśród juniorek. I była jedyną Polką w pierwszej dziesiątce. W tym roku zawodników czekają jeszcze wyjazdy na mistrzostwa Europy juniorów w Grecji i potem mistrzostwa świata seniorów na Sardynii.

Źródło: UMS 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%