Zamknij

Trefl Sopot zagra w European North Basketball League

15:14, 21.07.2022 | .
Skomentuj Fot. Trefl Sopot
REKLAMA

Trefl Sopot w sezonie 2022/2023 wystąpi w European North Basketball League. Żółto-czarni będą jedną z czterech polskich drużyn, które w listopadzie rozpoczną rywalizację w tych rozgrywkach.

European North Basketball League to niedawno powołane międzynarodowe rozgrywki, których pierwsza edycja odbyła się w poprzednim sezonie. Wtedy jedynym polskim klubem biorącym udział w tych zmaganiach był Anwil Włocławek. Oprócz polskiej ekipy, w Lidze Północnoeuropejskiej wystąpiły kluby z Litwy, Łotwy, Estonii i Czech. Obecny brązowy medalista Energa Basket Ligi okazał się zdecydowanie najlepszych spośród wszystkich uczestników, w finale pokonując litewskie BC Siauliai 90:79.

W sezonie 2022/2023 liczba zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach, zwiększy się dwukrotnie – z 8 do 16. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, w których każda z ekip zagra łącznie 7 meczów. Następnie zostanie zorganizowana faza play-off, zakończona turniejem Final Four.

Trefl Sopot jest jednym z czterech polskich zespołów, które w nadchodzącym sezonie wezmą udział w północnoeuropejskich rozgrywkach. W ENBL zobaczymy również Enea Zastal BC Zieloną Górę, Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin oraz King Szczecin. W lidze występować będą także kluby m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Izraela. Pełna lista uczestników zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

– Cieszymy się, że nasza drużyna drugi sezon z rzędu zagra w Europie. Jesteśmy przekonani, że rywalizacja z zagranicznymi klubami jest szansą na rozwój sportowy dla klubu i zawodników, a w dłuższej perspektywie ułatwia pracę trenerom i przygotowuje zespół do walki o wyższe cele. Liga ENBL to nowe rozgrywki, lecz posiadające duży potencjał rozwoju, szczególnie w obecnym, zmieniającym się świecie. Jej organizatorzy, z którymi utrzymujemy bliski kontakt już od lata 2021 roku, są osobami pełnymi pasji do koszykówki i nastawionymi na jej promocję. Udało im się stworzyć ciekawy projekt, dający szansę występów międzynarodowych klubom, które nie ukrywają swoich sportowych aspiracji, jednak z różnych powodów nie mogły zapewnić sobie miejsca w tradycyjnych rozgrywkach. Nowa edycja sportowo będzie na pewno stała na wyższym poziomie niż premierowa i liczymy na interesującą rywalizację. Dla naszych partnerów to także szansa na pokazanie się i reklamę na nowych, atrakcyjnych rynkach – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Źródło: Trefl Sopot 

[ZT]13755[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%