Gorzki smak przegranej - Trefl Sopot vs. Polski Cukier Toruń

09:52, 21.01.2019 J.F Aktualizacja: 09:20, 23.01.2019
Skomentuj

Wyrównana pierwsza połowa, ale po zmianie stron to wicelider z Torunia zdobył przewagę, której nie oddał do ostatniej syreny. Świetne debiut w nowych zespołach zaliczyli Damian Kulig i Ovidijus Varanauskas, a pierwsze punkty w Energa Basket Lidze zdobył Patryk Pułkotycki. Polski Cukier wygrał 90:83.

Trefl zagrał w Toruniu bez dwóch bardzo ważnych ogniwSaša Zagorac pauzował z powodu choroby, a kontuzja wykluczyła z gry Jonte Flowersa. To sprawiło, że sopocianie mieli ośmiu graczy w rotacji, uzupełnionych dwójką juniorów. W podstawowym składzie wyszedł debiutant – Ovidijus Varanauskas, który zaprezentował się bardzo solidnie w swoim pierwszym meczu dla Trefla. „Ovi” zaczął od celnej trójki, a później rozsądnie prowadził grę żółto-czarnych. Trefl  bił się z faworytami kosz za kosz przez całą pierwszą połowę – Polski Cukier trafiał sporo rzutów, ale po drugiej stronie parkietu sopocianie nie pozostawali dłużni. Świetnie grał Milan Milovanović, nieźle punktowali Piotr Śmigielski i Varanauskas. To sprawiało, że przez 20 minut wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie po rzucie na równo z syreną to gospodarze prowadzili, choć minimalnie – po dwóch kwartach było tylko 50:49 dla wicelidera Energa Basket Ligi.

[ZT]1247[/ZT]

Po zmianie stron dała o sobie znać suma indywidualności w ekipie torunian – koszykarze Dejana Mihevca grali na stałym poziomie, a sopocianom zdarzały się słabsze momenty. Trefl miał sporo łatwych strat, co zostało szybko wykorzystane przez gospodarzy. W zespole z Torunia świetnie grał debiutujący Damian Kulig, bardzo dobrze prezentował się też Michael Umeh. Polski Cukier unikał niewymuszonych błędów, zamieniał na punkty wolne pozycje i mozolnie budował przewagę. Goście potrafili się postawić, jednak mieli też przestoje, które skutkowały coraz wyższą stratą do rywali. Pod koszem robił co mógł Milovanović, niezłą zmianę dał Grzegorz Kulka, ale torunianie zdobyli już ponad 10 oczek przewagi i trzymali bezpieczną różnicę. W końcówce na parkiecie zameldował się Patryk Pułkotycki, który szybko celną trójką zdobył swoje pierwsze punkty na parkietach polskiej ekstraklasy. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 90:83.

Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot 90:83 (23:22, 27:27, 20:15, 20:19)

Polski Cukier: Kulig 17, Umeh 14, Mbodj 12, Cel 11, Gruszecki 11, Lowry 7, Diduszko 6, Śnieg 6, Sulima 6.

Trefl: Milovanović 21, Varanauskas 15, Baker 14, Śmigielski 11, Kulka 7, Ł. Kolenda 7, Jeszke 5, Pułkotycki 3, Leończyk 0.

źródło informacji/ zdjęcie: treflsopot.pl,