Zamknij

222 500 zł dla młodych sportowców. Kto dostanie stypendium?

10:55, 10.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Pięćdziesięciu wybitnie uzdolnionych sportowców otrzyma stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego, w kategoriach juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. Wsparcie trafi również do sportowców z niepełnosprawnościami.

To już kolejny rok, w którym samorząd województwa przyznał stypendia młodym sportowcom. Wsparcie będzie przyznawane przez 10 miesięcy, od 1 lutego do 30 listopada 2019 r.

- Wśród stypendystów znaleźli się najwybitniejsi młodzi sportowcy z Pomorza, również osoby z niepełnosprawnościami – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Mam nadzieję, że wsparcie samorządu będzie szansą na dalszy rozwój i realizację sportowych ambicji. Zdaję sobie sprawę, z jak wieloma trudnościami muszą zmagać się sportowcy. Tym bardziej im kibicuję i trzymam kciuki za rozwój kariery.

  • Stypendia trafią do sportowców z: Gdańska – 28, Sopotu – 7, Kartuz – 4, Gdyni – 3, Bytowa – 2, Chojnic – 2, Kościerzyny – 2, Wejherowa – 2.

W kategorii „młodzieżowiec” stypendium wynosi 700 zł. Juniorzy mogą liczyć na 350, a młodsi juniorzy 200 zł. Łącznie samorząd przeznaczył na stypendia sportowe 222 500 zł.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone