Zamknij

Grand Prix Trójmiasta - biegniesz czy się poddajesz?

08:50, 10.01.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 19 stycznia sopocką plażę zaleje pot. Mieszkańcy aglomeracji po raz kolejny pobiegną po Grad Prix Trójmiasta. Zapisy do udziału w zawodach rozpoczną się o godzinie dziewiątej na Placu Kuracyjnym, zaś pierwsze zmagania będziemy mogli obserwować już półtorej godziny później. Biegacze wyruszą spod sopockiego molo, aby pokonać wyznaczony dystans. Po raz pierwszy w organizację przedsięwzięcia włączył się także MOSiR Sopot, który dotychczas odpowiadał za niezależne przygotowania Sopockiej Zimy – czyli biegów plażowych na 4 i 8 kilometrów.

Tradycja sopockich biegów plażowych

Sopocianie dbają o kondycję od dawna. Tegoroczna Sopocka Zima to już 36 edycja zawodów. Tym razem jednak inicjatywa sopockiego MOSiRu odbędzie się we współpracy z Grad Prix Trójmiasta – łączącym biegaczy i nordic walkerów z Gdańska, Sopotu i Gdyni. Połączenie obu przedsięwzięć poskutkuje między innymi zwiększoną ilością kategorii wiekowych, a także będzie sprzyjało zaangażowaniu w imprezę mieszkańców aglomeracji spoza Sopotu.

Seniorzy w formie

Dodatkowe kategorie wiekowe, nie przewidziane w dotychczasowym Grand Prix Trójmiasta, będą dotyczyły osób starszych. Seniorzy wystartują według następującego porządku: kobiety – 60-69 lat,

kobiety – 70-79 lat, kobiety – powyżej 80 lat oraz mężczyźni – lat 70-79 i mężczyźni po 80. W celu ujednolicenia klasyfikacji przy podsumowaniu Grand Prix dodatkowe kategorie zostaną przyporządkowane jako „kobiety 60+” oraz „mężczyźni 70+”.

Aktywizacja dzieci i młodzieży

W kategoriach wiekowych nie zabrakło też miejsca dla najmłodszych. Maluchy wystartują o godzinie 10.30 i 10.40. Niedługo po nich ruszą nastolatkowie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że młodzież, która ukończyła rocznikowo 16 lat, stanie przed nie lada wyzwaniem. Przyjdzie jej się zmierzyć nie tylko z rówieśnikami. Do wspólnej rywalizacji staną kobiety i mężczyźni od 16 do 29 roku życia.

Nie zabraknie nagród

Organizatorzy zadbali o to, żeby wszystkie osoby, które zdecydują się na udział w biegu zostały nagrodzone. Na biegaczy i kijkarzy czekają między innymi medale, poczęstunek oraz ciepła kawa i herbata. Z kolei najlepsi zawodnicy w obrębie danych kategorii zawalczą o puchary, będące główną nagrodą Karnawałowego Grand Prix Trójmiasta. Jak jednak podkreślają przyszli zawodnicy – przede wszystkim liczą się emocje i to, by spędzić ten czas z ludźmi dzielącymi pasję.

Koszt udziału w zawodach: 25-50 zł.

Link do wydarzenia na facebooku

Zapisy

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone