Zamknij

Komu zostały przyznane nagrody podczas Sopockiej Gali Sportu?

09:23, 04.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 3 stycznia, w Sali Balowej hotelu Sofitel Grand sopoccy sportowcy odebrali nagrody i wyróżnienia za sukcesy odniesione w minionym roku 2018. Na Sopockiej Gali Sportu triumfowali lekkoatletka Anna Kiełbasińska i żeglarz Paweł Tarnowski. Wyróżniono także Drużynę Roku, trenerów, najlepsze imprezy i Mecenasa Sportu. W czasie uroczystości oficjalnie karierę sportową zakończył Przemysław Miarczyński, windsurfer, brązowy medalista olimpijski z Londynu.

Kandydatów do tytułów zgłaszały stowarzyszenia sportowe i media. Do nagród i wyróżnień nominowała Kapituła Gali.

  • Tytuł Sportsmenki Roku otrzymała lekkoatletka Anna Kiełbasińska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Sportowcem Roku został Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot.

Na gali wyróżniono również obiecujących młodych sportowców. Młodzieżową Sportsmenką Roku została Paulina Ligarska, wieloboistka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Tytuł Młodzieżowego Sportowca Roku przypadł Sebastianowi Matuszewskiemu, reprezentującemu Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski.

  • Trenerem Roku został Karol Czyż z Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo”. Sopoccy rugbiści odebrali tytuł Drużyny Roku.

Miano Sportowej Imprezy Roku 2018 otrzymały Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO5* SOPOT 2018, organizowane przez Hipodrom Sopot Sp. z o.o. TytułemRekreacyjna Impreza Roku podzielili się sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski. Nagrodzono Wyścigi Pływackie Dookoła Molo pod patronatem Prezydenta Sopotu Timex Cup 2018 i Rajd Kobiet 2018 po Włosku.

Sportowcom i trenerom gratulowali i wręczali nagrody prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz wiceprezydenci Joanna Cichocka-Gula i Marcin Skwierawski, a także Jan Kozłowski, Janusz Lewandowski i sopoccy radni. Były również podziękowania i wyróżnienie dla firmy, która w minionym roku najaktywniej wspierała sopocki sport. Tytuł Mecenasa Sportu w tym roku przypadł firmie Porsche Centrum Sopot Lellek Group.

W czasie Sopockiej Gali Sportu swoją sportową karierę oficjalnie zakończył Przemysław Miarczyński z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot. Popularny „Pont” to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy, czterokrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich, brązowy medalista olimpijski z Londynu, multimedalista mistrzostw świata i Europy. Miarczyński jest obecnie trenerem zawodników olimpijskiej klasy RS:X w SKŻ ERGO Hestia Sopot.


W przerwach tegorocznej Sopockiej Gali Sportu zaśpiewała Ania Karwan, znana szerszej publiczności jako finalistka programu „The Voice of Poland” z 2016 roku. Artystka jest obecna na scenie od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą, współpracując z czołowymi polskimi artystami, m.in.: Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, O.S.T.R. czy zespołem Afromental.

Tradycyjnie zwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie wszystkich uhonorowanych sportowców, trenerów i drużyn.

Zdjęcia: Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS (Fot. Gala1: materiały prasowe UMS)

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone