Przegrana Trefl Sopot w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia

11:39, 02.01.2019 J.F Aktualizacja: 11:40, 02.01.2019
Skomentuj

Arka Gdynia zwycięża w derbach Trójmiasta 89:84 – koszykarze Przemysława Frasunkiewicza wypracowali sporą przewagę w pierwszej kwarcie i w kolejnych odsłonach zdołali utrzymać prowadzenie do końcowej syreny. Trefl pokazał jednak wiele koszykarskiej jakości, walcząc do końca z liderem Energa Basket Ligi.

Spotkanie świetnie zaczęli gdynianie, którzy w pierwszych minutach byli niezwykle skuteczni, a także nie pozwalali na wiele atakowi Trefla. Arka dobrze kończyła akcje z dystansu, ale potrafiła też zagrać bliżej kosza, dzięki czemu wyraźnie dominowała na parkiecie w trakcie premierowej odsłony.  Po 10 minutach widać było dużą różnicę pomiędzy ekipami, ale już po krótkiej, dwuminutowej przerwie obraz meczu mocno się odmienił. Sopocianie coraz lepiej atakowali, skuteczniej też bronili, choć w wielu fragmentach nadal było widać wysokie umiejętności indywidualne koszykarzy Arki. Dzięki temu raz po raz gdynianie trafiali, utrzymując bezpieczną przewagę. Trefl jednak prezentował się coraz lepiej, bardzo dobrze w mecz wszedł Sasa Zagorac, który świetnie trafiał z dystansu, ale potrafił też zagrać bliżej kosza. Słoweniec pokazał ogromną rutynę i skutecznie kończył kolejne swoje akcje. Do przerwy żółto-czarni przegrywali 39:46.

Po zmianie stron Trefl kontynuował lepszą postawę, nie dając odskoczyć Arce na większą przewagę. Sopocianie pokazali ogromną ambicję, grając odważnie i rozsądnie. Brakowało jednak chłodnej głowy w kluczowych momentach – gdy ekipa Jukki Toijali zbliżała się na odległość jednej akcji, to pudłowała. Po drugiej stronie gdynianie potrafili trafić trudne rzuty, głównie dzięki indywidualnościom, jak James Florence czy Josh Bostic. Właśnie w sumie indywidualnych umiejętności widać było największą różnicę pomiędzy zespołami – Arka ma w swoim składzie kilku graczy obytych na arenie europejskiej, którzy w decydujących chwilach potrafili skutecznie zakończyć akcję i wybić rywala z rytmu. Mimo tego Trefl przez 30 minut zagrał bardzo solidne spotkanie, pokazując wiele atutów i tworząc niesamowicie emocjonujące, derbowe widowisko. Ostatecznie to Arka wygrała 89:84.

Trefl Sopot – Arka Gdynia 84:89 (11:24, 28:22, 21:23, 24:20)

Trefl: Zagorac 25, Leończyk 15, Ł. Kolenda 14, Flowers 9, Milovanović 7, Śmigielski 4, Baker 4, Kulka 2, Jeszke 2.

Arka: Florence 22, Bostic 17, Upshaw 14, Dylewicz 8, Wyka 7, Ponitka 7, Szubarga 6, Dulkys 5, Łapeta 3, Garbacz 0.