Zamknij

Sopot: Niesamowite emocje na Hipodromie! Przed nami zawody JumpOFF

12:42, 17.11.2021 | .
Skomentuj Fot. Aleksandra Ziętak
REKLAMA

Od października na Hipodromie trwa sezon halowy, w ramach którego dwa lub trzy razy w miesiącu odbywają się zawody konne. Najbliższe zostaną rozegrane w dniach 20-21 listopada. Wstęp jest bezpłatny

Najbliższe zawody JumpOFF Hipodrom odbędą się w dniach 20-21 listopada, kolejne zaś 4-5 grudnia. Zawody można oglądać w godzinach 8.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny. Na widzów na Hipodromie czekają nie tylko emocje sportowe, ale także bogata oferta gastronomiczna przygotowana przez działającą na hali Hipodromu restaurację oraz food trucki, które spotkać na podwórzu przy nowych stajniach. 

JumpOFF to zawody cyklicznie rozgrywane na hali Hipodromu, sezon rozpoczyna się w październiku, a kończy w marcu. Ideą cyklu jest aby zawodnicy mieli motywację do regularnych startów i podnoszenia swoich umiejętności. W czasie kolejnych eliminacji zbierają punkty, za których sumę w finale mogą odebrać premie finansowe. Takie zawody są zatem dla zawodników doskonałą wprawą przed startami w imprezach o randze ogólnokrajowej i mistrzowskiej. 

Kibicowanie na zawodach nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. W ramach zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów o różnym stopniu trudności. Wysokość przeszkód w danym konkursie określa jego trudność, zaś zadaniem zawodnika i konia jest pokonanie wszystkich przeszkód bez zrzutek i w określonym czasie. Za każda zrzutkę oraz za przekroczenie czasu naliczane są punkty karne. Wygrywa ta para, która jest najdokładniejsza (brak zrzutek) i równocześnie najszybsza.

Przeszkody w każdym konkursie różnią się nie tylko wysokością, ale też kolejnością. Przy każdej przeszkodzie jest numer, dlatego zawodnicy przed rozpoczęciem konkursu oglądają trasę i uczą się kolejności, w jakiej muszą pokonać parkur.

Hipodrom Sopot, ul. Polna (wejście od ul. Łokietka), Hala Pomarańczowa. Szczegółowy harmonogram zawodów znajduje się na stronie Zawody konne. Wstęp bezpłatny.

[ZT]10872[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%