Ogniwo Sopot niepokonane! Rugbyści liderami Ekstraligi

11:32, 17.10.2021 Emil Bogumił Aktualizacja: 11:32, 17.10.2021
Skomentuj zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

Ogniwo Sopot wygrało wyjazdowe spotkanie z Juvenią Kraków 20:45. Sopocianie objęli prowadzenie już w pierwszej połowie meczu.

Ogniwiacy odnieśli pewne zwycięstwo, choć początek spotkania nie należał do najprzyjemniejszych. Po pięciu minutach gry to gospodarze prowadzili 3:0, po celnym kopie na słupy. 11 minut później z boiska zszedł na 10 minut Radosław Bysewski. Zawodnik Ogniwa otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisową wysoką szarżę. W 26. minucie przyłożenie zdobył Roman Żuk. Podwyższył Wojciech Piotrowicz. Na tablicy wyników widniało 3:7 dla Ogniwa Sopot. Ogniwiacy nie oddali prowadzenia do końca meczu. Po pierwszej połowie wygrywali 6:14. Spotkanie zakończyło się stanem 20:45.

Punkty dla Ogniwa Sopot zdobyli: Wiaan Griebenow (15), Wojciech Piotrowicz (10), Stanisław Powała-Niedźwiecki (5), Kacper Drewczyński (5), Roman Zhuk (5) i Wojciech Brzezicki (5).

Po sześciu kolejkach Ogniwo Sopot przewodzi stawce Ekstraligi Rugby z dorobkiem 25 punktów. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem sopocian z bonusowym punktem. Ogniwiacy rozegrali jeden mecz mniej od pozostałych zespołów w tabeli. W późniejszym terminie podejmą Master Pharm Rugby Łódź.