Zamknij
REKLAMA

Invest in Pomerania. Zyskać można nawet 10 tys. zł. na pracownika

10:40, 24.05.2021 | P.S
Skomentuj Gdańsk - Olivia Business Centre. Fot. Andrzej Otrębski
REKLAMA

Uwaga mikro, małe i średnie firmy działające w ramach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza!. Rusza konkurs grantowy Invest in Pomerania, w którym można zdobyć dotację dla nowozatrudnionych pracowników. Zyskać można nawet 10 tys. zł. na pracownika

Wnioski w konkursie grantowym można składać od 24 maja 2021 r.

Wsparcie dla MŚP

W konkursie grantowym mogą wystartować mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obszarze Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP), które chcą zatrudnić nowych specjalistów. Chodzi tu o takie branże jak m.in. technologie offshore, technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych czy interaktywne technologie w środowisku informacyjnym.

– Konkurs jest odpowiedzią na potrzebę stałego dopływy wysoko wykwalifikowanych pracowników, a branże objęte konkursem są kluczowe dla regionu – mówi Maciej Silarski, kierownik projektu Invest in Pomerania. – Pomorskie jest miejscem atrakcyjnym dla życia i mamy nadzieję, że stypendia będą ważną zachętą dla specjalistów na sprowadzenie się do naszego województwa. W konkursie zyskuje pracodawca, nowy pracownik i oczywiście gospodarka regionu, czyli my – dodaje.

Co zatem może zyskać pracownik?

Dotacja na przeprowadzkę

Pracodawca może zyskać dotację w postaci stypendium dla nowozatrudnionego pracownika. Chodzi tu o osoby spoza terenu województwa pomorskiego, które zdecydują się na podjęcie pracy w naszym regionie. Na jednego pracownika można zyskać nawet 10 tys. zł. Pieniądze mogą być przeznaczone czy to na przeprowadzkę, czy to na wynajem mieszkania lub zakup elementów jego wyposażenia. Wsparcie dotyczy pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z działalnością w ramach ISP, którzy zostaną zatrudnieni w ramach umowy o pracę, z minimalnym wynagrodzeniem 6 tys. Zł. brutto.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Pomorskie.eu
Autor: Aleksander Olszak

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%