Zamknij
REKLAMA

Ponad 100 tysięcy pasażerów! Gdańskie lotnisko podsumowuje pierwszy kwartał

19:00, 20.04.2021 | P.S
Skomentuj FOT. ALEKSANDER OLSZAK
REKLAMA

W ciągu pierwszych trzech miesięcy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku skorzystało ponad 105 tys. pasażerów. Jednocześnie wzrosła liczba odprawianych towarów oraz przesyłek pocztowych.

Wykonanych zostało 3314 operacji lotniczych.

105 tysięcy pasażerów

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 r. z gdańskiego lotniska skorzystało 105 095 pasażerów. To o 88,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Wyniki za pierwszy kwartał 2021 nie są najlepsze, ale należało się tego spodziewać przy obserwowanym poziomie ruchu. Odprawiamy tylko 10 proc. pasażerów, których powinniśmy odprawić, gdyby nie Covid. Dalej czekamy na wznowienie ruchu lotniczego – zaznaczył Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG. – Jeśli w okresie letnim będziemy mogli podróżować swobodnie to będziemy na prostej do wychodzenia z kryzysu – dodał.

Dobra informacja

O ile w przewozach pasażerskich widać spadek, tak początek roku okazał się bardzo dobry dla ruchu towarowego. Odprawionych zostało 2097 ton ładunków. To aż o 16,2 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2020 r. Warto dodać. że ruch cargo stanowi 1,5 proc. przychodów portu lotniczego. Co ważne, kondycja finansowa lotniska, pomimo ponad 12 mln straty, pozwala na kontynuowanie prac związanych z rozbudową terminalu pasażerskiego. Zgodnie z planem postępuje także budowa biurowca Alpha, czyli pierwszego budynku Airport City Gdańsk.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Pomorskie.eu
Autor: Aleksander Olszak

[ZT]8414[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%