Zamknij

Od kiedy kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC?

09:48, 29.06.2018 | R.C
REKLAMA
Skomentuj

Z początkiem czerwca bieżącego roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, w myśl których kierowca będzie mógł prowadzić pojazd bez wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Niestety, na razie zapisy te nie są stosowane, a za jazdę bez dokumentów można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 zł.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji:

  • W związku z licznymi wątpliwościami od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzania zawarcia polisy OC, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia: zmiana ta wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji. Komunikat ten będzie opublikowany z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem wyżej wspomnianych rozwiązań - tak przewidują przepisy Prawa o ruchu drogowym, które weszły w życie 4 czerwca 2018 r.

Policja wskazuje, że dla praktycznego stosowania nowych przepisów niezbędne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań technicznych umożliwiających organom kontroli ruchu drogowego bieżące przekazywanie do centralnej ewidencji pojazdów informacji o "wirtualnym" zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego oraz jego zwrocie.

Stąd też wejście w życie wyczekiwanych przez kierowców zmian zostało wstrzymane do czasu wdrożenia niezbędnych rozwiązań technicznych. Kiedy to nastąpi? Minister Cyfryzacji deklarował, że chciałby, aby było to przed końcem 2018 r.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone