Zamknij
REKLAMA

Zakupy w Internecie: co najczęściej zamawiamy?

13:31, 19.04.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

Krajowe i międzynarodowe przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą online notują spore zyski. W sytuacji, w której możliwość wychodzenia do sklepów jest ograniczona, konsumenci decydują się zamawiać większość produktów przez Internet. Które cieszą się największą popularnością?

Specjalny wykres przygotował portal Visual Capitalist. Strona korzystała z danych zawartych w Stackline, Amazon, Business Insider, Euro News oraz CNBC. W pierwszej trójce najpopularniejszych produktów znalazły się jednorazowe rękawiczki, lekarstwa na kaszel oraz... maszyny do domowego wyrobu chleba. W porównaniu z marcem ubiegłego roku pierwsze z nich zanotowały wzrost sprzedaży o 670%.

Za podium znalazły się produkty z długim terminem przydatności: zupy, ryż, jedzenie w opakowaniach oraz owoce w kubkach. Wzrost sprzedaży zanotowały także domowe ciężarki do ćwiczeń, przetwory mleczne oraz chemia do prania. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się m.in. papier toaletowy i witaminy.

Największe spadki sprzedaży zanotowali producenci przyborów niezbędnych do transportu rzeczy podręcznych – walizek, toreb sportowych oraz teczek. Straciły również sklepy oferujące aparaty fotograficzne, stroje kąpielowe oraz odzież sportową. 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%