Zamknij

Nowe budownictwo. Jak Sopot wypada na tle regionu?

08:40, 29.10.2021 | .
Skomentuj Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

Urząd Statystyczny w Gdańsku przedstawił dane na temat sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego we wrześniu 2021 r. Jednym z badanych obszarów był pomorski rynek mieszkaniowy. Jak Sopot wypada na tle innych miast regionu?

Przeciętna powierzchnia użytkowa 1 mieszkania oddanego do użytkowania w okresie styczeń-wrzesień 2021 r. wyniosła 83,8 m2 i zwiększyła się o 2,8 m2 w stosunku do analogicznego okresu 2020 r. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wzrost przeciętnej powierzchni użytkowej 1 mieszkania oddanego do użytkowania wystąpił w budownictwie spółdzielczym, komunalnym oraz w budownictwie przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem.

Mieszkania o największej przeciętnej powierzchni użytkowej powstały w powiatach: kartuskim (132,1 m2 ), sztumskim (125,8 m2 ) oraz bytowskim (123,3 m2 ), natomiast o najmniejszej powierzchni (poniżej 100 m2 ) wybudowano m.in. w Gdańsku (62,1 m2 ), w Gdyni (62,4 m2) oraz w Sopocie (62,9 m2).

Od początku roku najwięcej mieszkań przekazano do użytkowania w Gdańsku (3730), w Gdyni (1895) oraz w powiecie wejherowskim (1226), natomiast najmniej w powiecie sztumskim (39), w Sopocie (122) oraz w powiecie nowodworskim (181).

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Za sprawą Za sprawą

6 0

wieloletnich działań i ich zabiegów 'promocyjnych', sopot to rynsztok, wydmuszka krótkoterminowa. Za sprawą 'planu rozwoju' miasta karnoskiego i jego bizancjum UM Sopot zamienił się w kopulacyjny lunapark alkoholowo-cpackiej patologii krótkoterminowej na 'weekend' w stylu 'kac vegas'. Dla karnoskiego mieszkańcy to tylko kłopot i niech wynoszą za obwodnicę a mieszkanie oddadzą pod zarząd tych oszustów od 'zarządzania' tymi burdelami krótkoterminowymi, którzy degenerują tkankę miasta nie płacąc tu ani grosza podatków bo są wszyscy co do jednego zarejestrowani w jakichś dziurach w interiorze. Nie raz niemal wprost o tym mówił. A pracownicy bizancjum UM mówią w prywatnych rozmowach, że UM leje na zwykłych mieszkańców i woli żeby się wynieśli i woli żeby paru milionerów się tu zarejestrowało z kraju. Jeszcze chwila, a w Sopocie zostaną same krótkoterminowe burdele dla najezdnego bydła i swołoczy, monciakowe knajpy które też należą do ludzi z interioru i żabki na każdym rogu żeby nachlana patola nie miała za daleko, kiedy się alk w 'apartamencie' skończy. Mieszkancy się muszą wynosić bo z patolą turystyczną w sąsiedztwie nie da się żyć normalnie. Taki układ zamknięty. Karnoski musi być pewnie zadowolony wraz ze swoim bizancjum UM. 09:53, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

4 0

Szkoda, ze tak budują, że brak możliwości podłączenia zwyklej kablówki+interen z UPC (Sopot)
Administracja odsyła do UPC a UPC czeka aż administracja ruszy się do pracy.
I tak samo jest z innymi firmami, jedna firma "krzak" dostała dostęp i mieszkańcy nie mogą sami wybrać odpowiedniej dla siebie firmy z ofertą. 09:54, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%