Zamknij
REKLAMA

Sopoccy policjanci przypominają o obostrzeniach! "Mają one na celu ochronę zdrowia i życia"

12:11, 28.07.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Wakacje w pełni. Wiele osób korzysta z letniego, beztroskiego wypoczynku oraz słonecznej pogody, jednak policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął. Sopoccy funkcjonariusze nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z jego rozprzestrzenianiem się i sprawdzają, jak mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów. Apelujemy, stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Sopoccy policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Chociaż część obostrzeń została już zniesiona, to w dalszym ciągu inne nadal obowiązują. Przypominamy, że cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej i sklepach. W ramach prowadzonych działań sopoccy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku nadal będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w sklepach, galeriach, na dworcach oraz w środkach komunikacji społecznej.

Przypominamy, że usta i nos obowiązkowo trzeba zasłaniać m.in.:

  • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
  • w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),
  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Maseczki zakrywającej usta i nos nie musimy nosić na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem, w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku. 

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do tych czasów sprzed pandemii. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących w związku ze stanem epidemii wytycznych, musimy liczyć się z reakcją policjantów.

Więcej informacji na temat wprowadzonych obostrzeń znajduje się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%