Zamknij
REKLAMA

Białoruski wieczór w Sopocie! Przy molo wystąpią Lyavon Volski i NaviBand

18:00, 21.07.2021 | P.S
Skomentuj Fot. UMS
REKLAMA

Sopot wspierając walkę Białorusinów o ich wolny, demokratyczny kraj, wspólnie ze Stowarzyszeniem Białorusinów Pomorza zaprasza na koncert, podczas którego wystąpią gwiazdy białoruskiej muzyki współczesnej. W muszli koncertowej na molo 23 lipca o godz. 19.30 wystąpią: Lyavon Volski i NaviBand. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy! Okażmy nasze wsparcie wszystkim białoruskim uchodźcom, którzy muszą teraz żyć daleko od swojej ojczyzny.

Stowarzyszenie Białorusinów Pomorza przejmuje sztafetę obchodów Międzynarodowego Tygodnia Kultury Białoruskiej.  – Choćbyśmy byli teraz daleko od naszej ziemi, to Białoruś zawsze jest w naszych sercach. A w dzisiejszych okolicznościach musimy udowodnić światu, że Białoruś to nie tylko granice na mapie. Teraz Białoruś jest tam, gdzie są Białorusini – mówią organizatorzy.

Białorusinom mieszkającym na Pomorzu zależy na tym, by głośno przypomnieć sobie, że nie są tu sami, ale razem! I dążą do zachowania i przekazywania rodzimej kultury białoruskiej swoim potomkom. Lyavon Volski i NaviBand zaśpiewają swoje najbardziej wzruszające, najbardziej inspirujące utwory.

– Niedawno przyjęliśmy w Sopocie Białorusinów, którzy musieli ze względów politycznych uciekać ze swojej ojczyzny – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Znaleźli u nas nowy dom, teraz chcą podzielić się swoją kulturą z sopocianami, mieszkańcami Pomorza, a także turystami, którzy odwiedzają nasze miasto. To na pewno będzie muzyczna uczta. Niech spotkanie na koncercie będzie wyrazem naszego wsparcia dla ich walki – zachęca wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. 

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

,,Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 16:00, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%