Zamknij
REKLAMA

Festiwal Literatury Dziecięcej w Sopocie! Będzie rejs, wystawa i plener artystyczny

16:00, 21.07.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Po Warszawie, Radomiu i Katowicach na trasie festiwalu czas na perłę Bałtyku – Sopot. To tu organizatorzy planują szereg spotkań i warsztatów, a także charakterystyczne dla Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wydarzenia specjalne, wywołujące co roku ogromne emocje.

Wydarzenia przygotowane są we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sopocie, która od pierwszej edycji jest partnerem festiwalu. Ponadto, w dniach 14-28.07.2021 w księgarni Ambelucja można oglądać wystawę „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” przedstawiającą ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Pierwsze czytanki dla…”.

Wśród tegorocznych atrakcji festiwalowych warto wymienić plener artystyczny z Marcinem Minorem, którego ilustracje stworzone do „Baśni” Braci Grimm zagoszczą w Sopotece, a także rejs statkiem „Pirat” w towarzystwie jednego z najpopularniejszych autorów książek przygodowych i historycznych Pawła Wakuły. Ponadto z dziećmi spotkają się: Małgorzata Swędrowską, Anna Paszkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Anita Głowińska.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe przeznaczone są dla rodzin: dzieci z rodzicami lub dziadkami. Jak podkreślają organizatorzy, to bardzo ważne, by nawyki czytelnicze utrwalały się na gruncie rodziny, w atmosferze kreatywnej wspólnej zabawy. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, obowiązują, zapisy poprzez stronę Festiwal Literatury Dzieciecej.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%