Zamknij
REKLAMA

Wybitni ekonomiści wystąpią na XI. EKF w Sopocie! Debaty z ekspertami i liderami biznesu [online]

08:49, 14.06.2021 | P.S
Skomentuj PAP
REKLAMA

Siedem godzin wypełnionych spotkaniami z ekspertami i liderami biznesu w formie paneli, firechatów, wystąpień i prezentacji. W poniedziałek, 14 czerwca 2021 r., o godz. 10.00, online rozpocznie się Europejski Kongres Finansowy poświęcony „Finansom w odmienionej rzeczywistości w warunkach połowy 2021 roku”. Wrześniowy EKF stacjonarnie już w Sopocie.

Europejski Kongres Finansowy od 11 lat stanowi jeden z najbardziej opiniotwórczych kongresów gospodarczych w kraju. Tradycyjnie EKF odbywał się w Sopocie w czerwcu. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na formułę hybrydową, tak, by z jednej strony utrzymać datę czerwcową, z drugiej, by nie rezygnować z tradycyjnego kongresu, znanego sprzed pandemii. Zachowując więc wytyczne sanitarne, EKF stacjonarnie odbędzie się w Sopocie 13-15 września.

Wydarzenie otworzą Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący rady programowej EKF oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

– Cieszę się ogromnie na (...) spotkanie w ramach EKF. Żałuję, że tylko online – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Wszyscy mierzymy się z nową rzeczywistością i ważne jest, aby o niej rozmawiać. Z niecierpliwością czekam na wrzesień, kiedy znów w Sopocie gościć będziemy wybitnych ekonomistów i finansistów. Jesteśmy spragnieni normalnych kontaktów i dlatego też, aby wszystkie kongresy, wszystkie spotkania były bezpieczne – szczepmy się!

W wystąpieniach otwierających będzie można posłuchać m.in. Tadeusza Kościńskiego, ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej czy Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan. Goście i eksperci podczas kolejnych paneli mówić będą m.in. o makroekonomicznych wyzwaniach i prognozach dla Polski w perspektywie 2023 roku, o finansach w odmienionej rzeczywistości, o transformacji technologicznej w finansach czy innowacjach na rynku usług finansowych w bezpiecznej chmurze. 

W ramach prowadzonego przez EKF Klubu Odpowiedzialnych Finansów, przeprowadzona zostanie rozmowa o polityce ochrony konsumenta z uwzględnieniem stabilności sektora finansowego i efektywności oraz rentowności banków. Swoimi pomysłami na wykorzystanie europejskiego funduszu odbudowy dla przyszłych pokoleń podzielą się studenci kierunków ekonomicznych, skupieni w ramach prowadzonej od kilku lat Akademii EKF. 

Na godzinę 13.15 zaplanowano rozmowę z gościem specjalnym, profesorem Uniwersytetu w Toronto, Danem Breznitzem, poświęconą strategiom innowacyjności dla rozwoju regionów i miast – perspektywy wzrostu i dobrobytu lokalnego.

Transmisja będzie otwarta i bezpłatna. Debaty będą miały również aktywny moduł do zadawania pytań. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w spotkaniu

Linki do programu oraz rejestracji:

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%