Zamknij
REKLAMA

Sopot: Miasto i Nadleśnictwo Gdańsk doszły do porozumienia w sprawie szlabanu przy ul. Reja

14:21, 10.06.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Nadleśnictwo Gdańsk usunie szlaban blokujący dojazd do Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Reja - informuje instytucja na facebookowym profilu. Z opublikowanego komunikatu wynika, że do osiągnięcia porozumienia pomiędzy stronami przyczyniła się mediacja jednego z radnych.

Niezadowalająca dla wszystkich stron sytuacja została rozwiązana 5 czerwca dzięki mediacji radnego Pawła Petkowskiego. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk Janusz Mikoś doszli do porozumienia - informuje Nadleśnictwo Gdańsk. - Nadleśnictwo Gdańsk przekaże nieodpłatnie ulicę Reja na rzecz Starosty po spełnieniu warunków wynikających z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. 

Nadleśnictwo Gdańsk zamknęło szlaban zlokalizowany na początku leśnego odcinka ulicy Reja w styczniu 2021 roku. Sytuacja utrudniała członkom ROD im. Adama Mickiewicza dostęp do działek. Sprawa była efektem konfliktu pomiędzy Gminą Miasta Sopotu a Nadleśnictwem Gdańsk.

Jak informuje instytucja, do momentu spełnienia przez miasto warunków wynikających z ustawy, odcinek zostanie oddany w w dzierżawę na rzecz miasta Sopot.

Całość sumy pochodzącej z dzierżawy zostanie przeznaczona na zagospodarowanie turystyczne terenów leśnych wykorzystywanych przez mieszkańców Miasta Sopot - dopowiada Nadleśnictwo Gdańsk.

Zgodnie z komunikatem, Miasto Sopot określi zasady ruchu drogowego obowiązujące na odcinku ulicy Reja.Trasa ma zostać dostosowana do potrzeb pieszych i rowerzystów. Konieczne ma być wypracowanie razem z przedstawicielami Rodzinnych Ogródków Działkowych sposobu ograniczenia ruchu samochodowego na wskazanym odcinku.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

4 2

To jest tylko zasługa działkowców,a Petkowski podpiął się w późniejszej fazie , gdzie był na początku nie piszcie bzdur. 01:17, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 1

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 15:09, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%