Zamknij
REKLAMA

W Sopocie będzie się działo! Monumentalne zegary, flash mob i kolejna edycja LASÓW

19:00, 09.06.2021 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj

Nadchodzący tydzień będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń. W Sopocie nie zabraknie emocji sportowych, muzycznych wrażeń, a także sztuki przez duże "S". Na mieszkańców i turystów czekają wyjątkowe koncerty, festiwale i wystawy prac plastycznych. Będzie to także czas, w którym sopocianie zadbają o swoją formę, uczestnicząc w biegu, którego trasa przebiega przez Łysą Górę. O to zaś, byśmy nie zamykali się w świecie utartych schematów i przyzwyczajeń zadbają trójmiejscy artyści przygotowujący zaskakujące, uliczne show na głównym placu miasta!

Czwartek (10 czerwca)

[ZT]8858[/ZT]

 • Memento Jarosława Kukowskiego. Wystawa prac

Gdzie: ul. Generała Józefa Bema 4

O której: godz. 11:00- 16:00 

W przestrzeni Apartamentów Bema 4 są prezentowane instalacje artystyczne z cyklu "Memento". To wyjątkowe połączenie rzeźby, malarstwa i monumentalnych, ponad metrowych, działających zegarów. Seria prac stanowi rozwinięcie cyklu malarskiego "Freski" realizowanego przez artystę w latach 90. Sopocka ekspozycja jest ostatnią okazją na obejrzenie prac przed nadchodzącą wystawą w paryskim Luwrze.

Piątek (11 czerwca)

[ZT]9071[/ZT]

 • Flash mob na Sopockim Rynku - "Danser encore"

Gdzie: Plac Przyjaciół Sopotu

O której: około godz. 18.00-19.00

W najbliższy piątek, 11 czerwca, o godzinie 18.30 na Placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się flash mob, podczas którego odśpiewana zostanie pieśń Danser Encore. Utwór zyskał popularność jako protest song na czasy lockdownu. Był wykonywany m.in. na placach miejskich we Francji, Belgii i Szwajcarii. Piosenka stała się wolnościowym manifestem, sprzeciwiającym się ograniczaniu swobód obywatelskich. Na wzór innych miast grupa trójmiejskich pasjonatów postanowiła przeprowadzić akcję w Sopocie.

[ZT]9084[/ZT]

 • Fantastycza bibLEMteka: Spotkanie ze Stanisławem Beresiem

Gdzie: Sopoteka, ul. Tadeusza Kościuszki 14

O której: godz. 17:00

Zapraszamy na pierwsze spotkanie realizowane w ramach projektu Fantastycza bibLEMteka. Gościem Biblioteki Sopockiej będzie Stanisław Bereś, polski poeta, historyk literatury, medioznawca, krytyk literacki, tłumacz.

Stanisław Bereś - Opublikował 23 książki (4 przełożone na języki obce) i ok. 550 artykułów, szkiców i recenzji na łamach czasopism krajowych, emigracyjnych oraz zagranicznych. Zrealizował kilkaset odcinków programów telewizyjnych, 3 filmy dokumentalne, 6 wykładów multimedialnych. Jest także autorem wywiadu-rzeki "Tako rzecze... Lem", w ramach którego przeprowadził bardzo wnikliwą rozmowę z mistrzem polskiej literatury science fiction. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail: sopoteka@mbp.sopot.pl.

[ZT]9049[/ZT]

 • LASY: RAU Performance

Gdzie: Opera Leśna Sopot, ul. Stanisława Moniuszki 12

O której: godz. 21.00 (otwarcie LASÓW o 19.00)

RAU Performance zaprezentuje w piątek, 11 czerwca 2021 r., najnowszy album „Mieszane Uczucia”, określany jako najbardziej osobisty i dopracowany w jego karierze. 

RAU Performance to warszawski producent oraz raper. Muzyką zajmuje się od 2000 r. Współpracował z takimi artystami jak: Onar, Ten Typ Mes, czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych.

Bilety do nabycia na https://lasy.interticket.pl/ oraz stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (Sopot, Moniuszki 12) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00. Po zakończeniu koncertu wstęp wolny.

Sobota (12 czerwca)

 • Sopockie Lato - Bieg pod górę

Gdzie: start u podnóża Łysej Góry, ul. Zbigniewa Herberta 9

O której: godz. 12.00

Zapraszamy na kolejny bieg z cyklu 4 Pory Roku. Sopockie Lato to bieg na 5 km piękną leśną trasą ze startem u podnóża Łysej Góry w Sopocie. Cechą charakterystyczną rywalizacji w tej edycji będzie podbieg pod Łysą Górę. Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy medal do odebrania na mecie.

W biegu głównym prowadzona będzie następująca klasyfikacja:

 • klasyfikacja generalna kobiet
 • klasyfikacja generalna mężczyzn

Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych.

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych w dniu biegu w godz. 9.00-11.30 w biurze zawodów u podnóża Łysej Góry. 

Niedziela (13 czerwca)

 • V Festiwal o'Polski

Gdzie: Teatr BOTO, ul Bohaterów Monte Cassino 54B

O której: 18.00

Po polsku: słowem, dźwiękiem, obrazem, smakiem czy tańcem. Na wesoło lub smutno. W pojedynkę, w grupie, w parze. Po prostu. Prawdziwie i z serca. Poetki, poeci, aktorzy, aktorki, śpiewaczki, pieśniarze, rzeźbiarki, malarze, tancerze, akrobatki, performersi i wszyscy co kochają tworzyć, zaprezentują swoją sztukę w ogródku Teatru BOTO przed sopocką publicznością.

Poniedziałek (14 czerwca)

BOTO Bluesowe Poniedziałki

Gdzie: Teatr BOTO, ul Bohaterów Monte Cassino 54B

O której: godz. 21.00

Od 21:00 Teatr BOTO otwiera scenę, udostępnia wzmacniacze, gitary, mikrofony, cajony, perkusję i zaprasza wszystkich muzyków i słuchaczy. Jednocześnie na widowni będzie mogło zasiąść 25 osób spragnionych muzycznej uczty. Dodatkowo koncert będzie również transmitowany w oddzielnej sali na parterze. Jak przekonują organizatorzy, standardy bluesowe i jazzowe oraz improwizacja w tych harmoniach to cel i założenie Bluesowych Poniedziałków.

Czwartek (17 czerwca)

Opowieść Łukasza Wierzbickiego o „Afryce Kazika”

Gdzie: ul. Obrońców Westerplatte 16

O której: godz. 17.00

17 czerwca o 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci na wysłuchanie rozmowy z Łukaszem Wierzbickim – autorem książki „Afryka Kazika”. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Biblioteczna Akademia Nauk

"Kiedy byłem chłopcem, uwielbiałem słuchać opowieści mojego Dziadka. Wśród nich ważne miejsce zajmowała historia Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem i to w czasach, gdy był to niezbadany jeszcze, tajemniczy kontynent. Zaintrygowany opowieściami Dziadka postanowiłem odszukać w archiwalnych gazetach listy Kazimierza Nowaka z Afryki i przypomnieć jego niezwykły wyczyn. Po kilku latach pracy książka Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd była gotowa. Zainteresował się nią znany pisarz Ryszard Kapuściński – w 2006 roku przyjechał do Poznania i na dworcu kolejowym odsłonił poświęconą podróżnikowi tablicę pamiątkową w kształcie Afryki. Tamtego dnia słuchając jego słów zrozumiałem, że musi powstać jeszcze jedna książka o przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowie Czytelnikom czego nauczyła go wyprawa do Afryki, niebezpieczne przygody, spotkania z egzotyczną przyrodą i mieszkańcami dalekich krain. Ta książka to Afryka Kazika" - przekonuje autor.

[ZT]8999[/ZT]

CSIO 5* Sopot Horse Show 2021

Gdzie: Hipodrom Sopot

O której: od godz. 9.00

Najważniejsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody po raz kolejny odbędą się w Sopocie!

Od czwartku do niedzieli na miłośników jeździectwa czekać będzie gigantyczna dawka sportowych emocji.

CSIO5* Sopot Horse Show to: 

 • konkursy zaliczane do najbardziej prestiżowego rankingu LONGINES, 
 • drużynowy Puchar Narodów, który do Sopotu przyciągnie najlepszych zawodników z Włoch, Francji, Belgii, Holandii, Niemiec oraz Norwegii, 
 • możliwość zobaczenia startów najlepszych zawodników z całego świata - w Sopocie w ostatnich latach startowali m.in.: Elizabeth "Beezie" Madden, John i Michael Whittaker, Daniel Deusser, Pieter Devos, Henrik von Eckermann, Peder Fredricson, Kevin Staut czy Darragh Kenny.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

kk

0 1

Co za beznadzieja.... 11:18, 10.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ciekawy ciekawy

0 0

to czego oczekujesz? 14:42, 11.06.2021


REKLAMA
0%