Zamknij
REKLAMA

Sopot: Park kolejowy szykuje się na otwarcie! Lokomotywy ruszą już w lipcu

18:00, 07.06.2021 | P.S
Skomentuj Na zdjęciu: Miniaturowa kolej jadąca po torach w pobliżu pola campingowego w Sopocie
REKLAMA

W najbliższym czasie w Sopocie będzie można cieszyć się zupełnie nową atrakcją. Już w przyszłym miesiącu swoją działalność rozpocznie pierwszy park kolejowy w Trójmieście. Choć ten pierwotnie miał wystartować w maju tego roku, ze względu na przedłużające się prace zadecydowano o przełożeniu otwarcia na lipiec.

Park rozrywki "Kolejowy Odjazd" powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego im. Edwarda Hodury w Sopocie. Osoby, które zdecydują się na wizytę, będą mogły odbyć podróż miniaturowymi replikami amerykańskich pociągów. Na terenie obiektu znajdą się dwie ponad 300-metrowe pętle kolejowe, siedem mostów, a także tunel o długości 12 metrów.

Trasy, które będą pokonywały miniaturowe pociągi, zostaną urozmaicone przez różnorodne nasadzenia. Do tej pory teren przyozdobiło 250 sadzonek kosaćca syberyjskiego, czyli popularnych irysów. Oprócz tego zasadzonych zostanie kolejnych kilka tysięcy roślin. Przestrzeń parku dodatkowo wzbogacą także sopockie motywy, takie jak białe ławki czy kosze plażowe.

- Bo nasz park to nie tylko kolej miniaturowa. To również miejsce do wypoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni. A nitki torów będą biegły po niezwykle urozmaiconym terenie, który właśnie tworzymy dla Was - przekonują przedstawiciele Kolejowego Odjazdu w mediach społecznościowych.

Torami pojadą miniaturowe lokomotywy, wagony kontenerowe oraz wagoniki dekoracyjne. Całość będzie zasilana poprzez akumulatory. Atrakcja będzie dostępna zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. W wagonikach pomieści się czworo dzieci lub trzy osoby dorosłe. Jednorazowo składem będzie mogło pojechać do 15 pasażerów. Dodatkową atrakcją dla gości będzie ciepłe jedzenie prosto z foodtrucka oraz wystawa znaczków i biletów kolejowych z różnych rejonów świata.

Osoby, które już dziś chciałby skorzystać z miniaturowej kolejki, mają taką możliwość. Oferowany jest wynajem pociągów. Jak czytamy na profilu Kolejowego Odjazdu, firma może przewieźć sprzęt, rozstawić tory i poprowadzić pociąg w miejscu wskazanym przez klienta. Na to jednak by nacieszyć się parkiem kolejowym w jego pełnej okazałości będziemy musieli poczekać do otwarcia.

Polecane : Gdzie zjeść z dzieckiem w Sopocie 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MorfeuszMorfeusz

9 5

Brawo! Można coś budować, oprócz betonowych chatek-kopulatek? Można.
18:19, 07.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Sop.Sop.

5 6

Tylko po co to w Sopocie ?
Malo ambitne. 18:44, 07.06.2021


Józefina Józefina

0 1

A gdzie ta kolejka będzie? W jakim parku? Super atrakcją podobnie jak dzieciaki uwielbiają plac zabaw Kajko i Kokosz 19:04, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%