Zamknij
REKLAMA

Czy festiwal Dwa Teatry odbędzie się w Sopocie? "Mamy zaplanowane w budżecie środki na ten cel"

19:00, 03.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS
REKLAMA

W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne doniesienia o tym, że tegoroczna edycja festiwalu Dwa Teatry nie odbędzie się w Sopocie. Według informacji przekazanych przez sopockiego działacza społecznego Wojciecha Wężyka impreza miałaby odbyć się w Zamościu w dniach 18-20 września. Urzędnicy z sopockiego magistratu nie potwierdzają jednak tych pogłosek.

O to, czy rzeczywiście planowane jest przeniesienie imprezy do innego miasta zapytaliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta w Sopocie. Interesowało nas to, jakie mogą być przyczyny takiej decyzji. Jak się jednak okazuje, sprawa festiwalu, który od 2001 roku cyklicznie odbywał się w naszym mieście, nie jest przesądzona. Na ten moment władze Sopotu nie otrzymały żadnej oficjalnej informacji dotyczącej ewentualnej zmiany lokalizacji tego wydarzenia.

– Organizatorem festiwalu Dwa Teatry są TVP i Polskie Radio. W ubiegłym roku festiwal nie odbył się z powodu pandemii. W tym roku nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji od organizatorów o planowanej zmianie lokalizacji wydarzenia. Miasto Sopot było przygotowane do tego, by festiwal odbył się w Sopocie. Mamy zaplanowane w budżecie środki na ten cel, a także na nagrody wręczane podczas festiwalu przez prezydenta - wyjaśnia Izabela Heidrich, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Sopotu.

O tym, czy wcześniej doniesienia okażą się prawdą, przekonamy się w najbliższym czasie, kiedy organizatorzy przedstawią plan tegorocznej edycji festiwalu. Jak jednak wynika z wypowiedzi rzeczniczki prasowej, miasto jest jednak gotowe kontynuować współpracę z TVP i Polskim Radiem przy organizacji tegorocznej odsłony wydarzenia.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%