Zamknij
REKLAMA

Sopot: nie miał maseczki, noc spędził w areszcie! Trwają wzmożone działania funkcjonariuszy

16:46, 01.05.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. KMP w Sopocie
REKLAMA

Wyeliminowany z ruchu 22-letni kierowca podejrzewany o jazdę pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie, ujawnionych 31 przekroczeń prędkości, kilkadziesiąt interwencji wobec osób naruszających wprowadzone obostrzenia, kontrola lokalu wspólnie z sanepidem i wydanie decyzji o jego zamknięciu oraz zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Gdańska naruszającego obowiązek zasłaniania ust i nosa, który okazał się poszukiwany listem gończym - tak najogólniej można podsumować piątkowe działania na ulicach Sopotu. Trwa majówka i trwają też wzmożone działania policyjne.

Trwa majówka. Od piątku przez cały weekend blisko 70 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku każdego dnia prowadzi na ulicach Sopotu wzmożone działania policyjne. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami kurortu oraz walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policyjne patrole można spotkać na ulicach, deptakach, skwerach oraz w innych miejscach gromadzenia się osób. Do działań funkcjonariusze wykorzystują mobilny komisariat wyposażony w system kamer, a za pomocą nagłośnienia w radiowozach przypominają o obowiązujących ograniczeniach.

Tylko w piątek policjanci interweniowali wobec 31 osób naruszających obowiązek zasłaniania ust i nosa. 22 sprawców tych wykroczeń ukarano mandatami, 4 osoby pouczono, a wobec kolejnych 5 osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci ustalili też, że jeden ze sprawców naruszających obowiązek zasłaniania ust i nosa był poszukiwany listem gończym. Do tej interwencji doszło około godz. 18.30 na ulicy Kościuszki. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach mundurowi ustalili, że list gończy za 28-letnim gdańszczaninem wydał Sąd Rejonowy w Kartuzach. Zgodnie z wyrokiem sądu ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i wkrótce zostanie przewieziony do aresztu śledczego, by tam odbyć zasądzoną karę.

W trakcie piątkowych działań policjanci przeprowadzili również 40 kontroli środków komunikacji publicznej, sklepów, lokali oraz innych miejsc gromadzenia się osób. Razem z pracownikami sanepidu skontrolowali też otwarty lokal, gdzie przebywali klienci i spożywali posiłki. Zgromadzone w tej sprawie materiały policjanci przekażą do sądu. Ponadto pracownicy sanepidu po zakończeniu kontroli lokalu wydali decyzję o jego zamknięciu.

Od piątku policjanci prowadzą też wzmożone działania na drodze. W trakcie kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Tylko w piątek policjanci drogówki ujawnili 31 przekroczeń prędkości. Ponadto minionej nocy wyeliminowali z ruchu 22-letniego kierowcę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających i jazdę pod ich wpływem. Funkcjonariusze znaleźli przy młodym kierowcy susz roślinny, a wstępne badanie śliny potwierdziło u niego obecność marihuany. Czynności w tej sprawie cały czas trwają. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, jazda pod ich wpływem to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Wzmożone działania potrwają przez całą majówkę. Sopoccy policjanci apelują o rozsądek, odpowiedzialność i stosowanie się do obowiązujących przepisów. 

Źródło: KMP w Sopocie

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%