Zamknij
REKLAMA

Sopot: Policja podsumowuje Wielkanoc. Dziesiątki mandatów i naruszenia obowiązku kwarantanny

19:10, 06.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Tylko podczas minionego weekendu sopoccy policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mundurowi nałożyli blisko 50 mandatów, kolejne kilka osób pouczyli oraz skierowali do sądu kilka wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze prowadzą również czynności wobec 5 pięciu osób, które naruszyły zasady kwarantanny.

Jak widać, mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i narażają siebie oraz innych na ryzyko zarażenia. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego - informują sopoccy policjanci.

Każdego dnia dzielnicowi z Sopotu sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Sopoccy funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Niestety, wśród nas są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. W celu niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się wirusa obowiązkiem nas wszystkich jest przestrzeganie wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego - informują policjanci.

Jak pokazują statystyki, tylko podczas minionego weekendu sopoccy policjanci ujawnili kilkadziesiąt przypadków dotyczących niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na osoby, które dopuściły się tego wykroczenia, mundurowi nałożyli 50 mandatów karnych. Wobec 5 osób zastosowano pouczenia, a wobec kolejnych 5 skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Podczas sprawdzeń osób objętych kwarantanną domową, dzielnicowi z Sopotu również stwierdzili naruszenia obowiązujących przepisów. W pięciu przypadkach dzielnicowi nie zastali osób w miejscu wyznaczonym do odbycia kwarantanny i w tych sprawach zostały już wszczęte czynności. Niezależnie od tego, policjanci przekazują również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich osób o przestrzeganie obowiązujących zasad. Policjanci codziennie kontrolują miejsca, w których mogą się gromadzić mieszkańcy – są to m.in. deptaki, skwery oraz placówki handlowe. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących w związku ze stanem epidemii wytycznych, musimy liczyć się z możliwością nałożenia na nas kar finansowych - podsumowują weekend wielkanocny sopoccy funkcjonariusze.

Źródło: KMP w Sopocie

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DajcieDajcie

0 1

Żyć 22:26, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%