Zamknij
REKLAMA

Sopot: w mieście powstaną masowe punkty szczepień. Samorząd wykorzysta znane obiekty

09:49, 05.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Jak poinformował na Facebooku Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, w mieście powstaną dwa masowe punkty szczepień na COVID-19. W nowej roli odnajdą się budynki Centrum Geriatrii PCR Sopot oraz Ergo Arena.

Jacek Karnowski zwrócił uwagę, że oba obiekty już teraz służą walce z pandemią. Przy Ergo Arenie funkcjonują dwa punkty testowania. Z kolei Centrum Geriatrii stanowi szpital covidowy z dostępem do 30 łóżek.

Zgłosiliśmy dwa punkty szczepień masowych w Sopocie. W Centrum Geriatrii na 23 Marca i na wspólnej gdańsko-sopockiej hali.

 

Nawet nie myśleliśmy, że tak ważną rolę spełni nowo wybudowane Centrum Geriatrii przy Szpitalu Reumatologicznym w Sopocie. Ta wspólna inwestycja Marszałka Pomorskiego i miasta Sopotu jest dzisiaj 30-łóżkowym szpitalem walczącym obok Sanatorium MSWiA i Sanatorium Leśnik na pierwszym froncie z Covid-19. Przy Ergo Arenie mamy dwa punkty testowania. W laboratorium Invicty na Polnej, oprócz testów tak jak w Sanatorium MSWiA, masowy punkt szczepień. Teraz na Ergo Arenie mają powstać kolejne dwa: jeden „gdański” i drugi „sopocki”.

 

I kto by przypuszczał, że ta nasza wspólna inwestycja będzie tak potrzebna w walce z pandemią?! - zwrócił uwagę prezydent Sopotu.

Ogłoszenie samorządowych punktów szczepień masowych możliwe jest dzięki zmianom w programie szczepień. W ostatnich dniach marca Rada Ministrów ogłosiła, że Polacy będą mogli przyjąć preparat przeciw COVID-19 w:

  • przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
  • szpitalach rezerwowych,
  • szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
  • punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
  • punktach drive thru,
  • zakładach pracy,
  • aptekach. 

Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych. 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MorfeuszMorfeusz

4 7

Sopot to miasto starszych ludzi, którzy wierzą w cokolwiek telewizja pokazuje. Nastraszyli ich plandemią, to i będą się szczepić. Ale dla mnie ok, powinna być wolność wyboru. Tylko dlaczego wszystko to z moich podatków, a już z moich podatków nie mogę iść do lekarza normalnie D przychodni, bo "plandemia"? I ten sam lekarz przywatnie za 150 przyjmuje? Wszędzie propaganda, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę i kontrolę nad ludźmi. Strach najłatwiej steruje ludźmi. 11:16, 05.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mm

2 0

Bosze...... czym Ty się człowieku chwalisz ? 13:53, 05.04.2021


0%