Zamknij

Rowerem elektrycznym przez zaspy, czyli opóźnienie MEVO

09:44, 08.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot" zakłada stworzenie nowoczesnego systemu rowerów miejskich w 14 gminach. Stacje rowerowe powstaną w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi.

Do realizacji projektu został wybrany wykonawca - spółka NB Tricity, która miała zbudować od podstaw system rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym - wyposażenie w moduły GPS i GSM.

  • Wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia otrzymał kwotę 40.272.906,00 zł. 
  • W złożonej ofercie zadeklarował dostarczenie 4080 rowerów, wszystkie z napędem wspomaganym elektrycznie.

Zakładano, że system MEVO ruszy do 18 listopada, już teraz wiadomo, że nastąpi opóźnienie. Na terenie trójmiasta pojawiły się liczne stojaki, które budzą ciekawość mieszkańców, jednak rowerów brak. Najpewniej pojawią się one za około trzy tygodnie. Powodem zmiany terminu na późniejszy są problemy z budową stacji postojowych, które wymagały większego nakładu pracy niż się spodziewano. System MEVO, który pojawi się w 14 pomorskich gminach jest jednym z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Mimo, że czas w którym zostanie zrealizowany jest dość niesprzyjający dla osób, które potencjalnie mogłyby z niego skorzystać, to w perspektywie kolejnych lat z pewnością przyniesie on wiele korzyści. 

[ZT]653[/ZT]

zdj. Pixabay

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (2)

olka87olka87

1 0

nie wiem, kto będzie jeździł rowerami w grudniu?! nie mogli tego przełożyć na wiosnę? bez sensu... 09:46, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kyniugdakyniugda

0 0

Stacje Mevo budowane są na miejscach parkingowych, a nie na chodnikach. Przy braku miejsc do parkowania sytuacja niedopuszczalna !!! Przykładem jest stacja na rogu Chłopska/Jagiellońska ( przy kiosku ) na Przymorzu. A można przenieść ją na drugą stronę skrzyżowania- w stronę Piastowskiej. Tam jest dużo miejsca. No i istnieje zagrożenie, że auto zaparkowane obok stacji może być uszkodzone przez rower. Podobnie jest na Zaspie. Gdzie interweniować w tej sprawie ? 05:33, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone