Zamknij

Niewielki hotel stanie na sopockim Hipodromie

10:02, 06.11.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Na terenie Hipodromu, przy zejściu od ulicy Polnej, w miejscu jednopiętrowego baraku służbowego powstanie niewielki hotel. Zgodnie z wymogiem konserwatora zabytków, wygląd obiektu będzie zbliżony do trybun znajdujących się na terenie kompleksu.

Aby dostosować  budynek do standardów architektonicznych Hipodromu, wymiary budowli nie przekroczą 11.5 metra wysokości i 44 metrów długości. Dzięki temu, hotel uzyska podobne gabaryty i proporcje, jak stojące pobliżu obiekty. Pomieści nie więcej, niż 60 modułów. Plan powstał w oparciu o decyzję konserwatora zabytków.

Inicjatywa sopockiego Hipodromu była podyktowana potrzebami związanymi z wydarzeniami, które odbywają się na terenie obiektu. Miejsca postojowe zostaną wyodrębnione z części obecnego parkingu.

Według pracowników sopockiego magistratu, w związku z budową hotelu przeprowadzono dyskusję publiczną, w której wzięło udział niewielu mieszkańców Sopotu, a powstawanie nowego obiektu nie budziło wśród sopocian żadnych zastrzeżeń.

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (2)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

niewielki? niewiele to zostaje nam zieleni 18:47, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomaszNTomaszN

1 0

Bardzo dobrze :) być może będzie tak przytulny jak https://www.noclegiuanety.pl/ u mnie na Mazowszu w Modlinie 14:13, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone