Zamknij
REKLAMA

Menadżer sopockiej Zatoki Sztuki zatrzymany: Łukasz M. ma być oskarżony o pranie brudnych pieniędzy

09:27, 23.02.2021 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali dziewięć osób w sprawie uczestnictwa w zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród nich znajduje się Łukasz M., menadżer sopockiej Zatoki Sztuki (obecnie Nowa Zatoka). Zatrzymania dokonano na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej. Jak informuje portal tvp.info, grupa miała zajmować się praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT.

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi oraz prania brudnych pieniędzy. Skarb Państwa miał stracić na działaniach grupy 35 mln złotych.

Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. karuzelowych - potwierdzają na łamach tvp.info śledczy.

Dziennikarze posiedli informacje, że jednym z zatrzymanych jest Łukasz M., menadżer Zatoki Sztuki. Organy ścigania mają postawić mu zarzuty prania brudnych pieniędzy. Wobec zatrzymanych, prokurator ma wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Dominanta Dominanta

1 1


• https://www.facebook.com/tvp3gdansk/videos/387291269148882 MAŁA SYCYLIA i dużą Sycylia - https://www.facebook.com/stories/?card_id=UzpfSVNDOjIzMjM1MzUwNzgzNjAxNg%3D%3D jn 23:17, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%