Zamknij
REKLAMA

Rząd opublikował w nocy nowe rozporządzenie: zmiany w kwarantannie, powrót turnusów leczniczych

09:15, 23.02.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. Krystian Maj, KPRM
REKLAMA

W nocy z 22 na 23 lutego w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Dokument zmienił ustanowione w Polsce ograniczenia i zakazy. Zmienione zostały m.in. przepisy kwarantanny oraz organizacji turnusów leczniczych.

Bez wcześniejszej zapowiedzi, rząd postanowił wydać rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na mocy dokumentu, do grona osób zwolnionych z kwarantanny dołączono:

  • uczniów pobierających naukę w Polsce lub państwie sąsiednim oraz ich opiekunów,
  • dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub państwie sąsiednim oraz ich opiekunów,
  • studentów, doktorantów oraz inne osoby, które wykonują w Polsce działalność naukową,
  • osoby zaszczepione.

Nocne rozporządzenie uchyliło ograniczenia nałożone na lecznictwo uzdrowiskowe. Osoby, które chcą skorzystać ze stacjonarnej rehabilitacji leczniczej lub uczestniczyć w turnusie leczniczo-profilaktycznym, muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Wymaz musi być pobrany maksymalnie sześć dni przed rozpoczęciem świadczenia. Diagnoza będzie bezpłatna.

Na mocy rozporządzenia, osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach zostały włączone do grupy pierwszej szczepień przeciwko COVID-19. Dodatkowo poszerzono grupę uprawnionych do szczepionek w ramach grupy pierwszej pracowników oświaty i placówek wychowawczych. Zmiany dotknęły również sposobu organizacji aplikacji sędziowskich i prokuratorskich.

Zmiany dotknęły również kasyn. W tego typu lokalizacjach oraz w obiektach działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu 1,5 metra odstępu.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%