Zamknij
REKLAMA

Telewizja taka jak ty? Wiceprezydenta Sopotu: "Otóż nie" [WIDEO]

20:27, 17.02.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

17,8 mln zł - tyle w skali roku będzie kosztował nowy kanał Telewizji Polskiej. Od 8 marca widzowie będą mogli się zapoznać z ofertą programów prezentowanych w ramach TVP Kobieta. Choć nowy kanał tematyczny reklamuje się poprzez "inspirujące produkcje własne, znakomite formaty zagraniczne, a także popularne filmy i seriale", nie wszyscy dobrze przyjęli wiadomość o zapowiadanych nowościach, a to za sprawą spotu reklamowego.

W zapowiedzi, jaką zaprezentowało TVP wystąpili Marta Manowska, Marzena Rogalska, Ida Nowakowska, Joanna Lewandowska, Agnieszka Mielczarek, Monika Witkowska, Miłka Raulin, Aleksandra Kostka, Agata Konarska, Małgorzata Tomaszewska oraz Tomasz Kammel. To, co jednak budzi wątpliwości wśród niektórych widzów, to sposób w jaki ów spot przedstawia kobiety. Swoich wątpliwości nie kryła wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

– Gotuje, sprząta, chodzi po wybiegu jak modelka, kusi Kamela, zajmuje się dzieckiem, przesadza kwiaty i generalnie jest trochę „słodką idiotką”, a wszystko w scenerii z dużą ilością różu... i z przebojem „Pretty women” w tle. Taka jest kobieta w spocie promującym TVP Kobieta. Telewizji „Takiej jak ty” zapewniają autorzy spotu. Otóż NIE – komentowała samorządowiec.

Choć wypowiedź wiceprezydentki Sopotu była krytyką skierowaną wyłącznie na sposób przedstawienia kobiet, a nie na konkretne osoby występujące w nagraniu, nie zabrakło też głosów sprzeciwu wobec takiego stanowiska.

– A jeżeli ta kobieta gotuje, zajmuje się dziećmi, przesadza kwiaty w różowej sukience to co? Jakaś gorsza od tej robiącej „karierę”? – oponowała jedna z mieszkanek Sopotu, odpowiadając na wpis w mediach sp0łecznościowych.

Magdalena Czarzyńska-Jachim odpowiadając na tak sformułowany zarzut dookreśliła, że spot odbiera jako przypisujący kobiety do określonej roli. "Generalnie jestem przeciwko telewizji dla kobiet, mężczyzn... każdy ma różne zainteresowania" – wyjaśniała samorządowiec.

Czy słusznie? O tym możecie przekonać się sami, zapoznając się z załączonym materiałem.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

RafałRafał

15 0

A czy Pani nie czuje się wykorzystywana przez swojego szefa. 23:44, 17.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz z tą nowomową.precz z tą nowomową.

5 1

Co to jest "wiceprezydentka"? Takiego słowa nie ma w jęz. polskim. Do szkoły zapraszam.
https://sjp.pl/wiceprezydentka 13:31, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sdsd

0 0

"Wiceprezydentka" to taka "facetka" od rządzenia. 08:19, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%