Zamknij
REKLAMA

Sopot rozpoczyna budowę najdłuższego Woonerfu w Polsce! Od jutra zmiany w organizacji ruchu

15:45, 26.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały UM Sopot
REKLAMA

Rozpoczynająca się przebudowa kwartału ulic Parkowa – Kordeckiego – Al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy Woonerf w Sopocie. Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń z pewnością dodadzą okolicy walorów estetycznych. Niemniej ważną częścią robót będzie budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.

W związku z prowadzonymi pracami od środy 27.01 nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie remontowanych ulic. Ul. Chrobrego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej, zwężone zostanie skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego. Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony zostanie ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się. Organizacja ruchu będzie zmieniała się w zależności od postępu prowadzonych prac.

Graf. materiały UM Sopot 

Inwestycja pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – Al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu.” będzie kosztowała 12,3 mln zł. Realizowana będzie z dwóch projektów unijnych: „Zagospodarowanie wód opadowych w zlewniach cieków i kanałów zlokalizowanych na terenie miasta Sopotu, uchodzących do Zatoki Gdańskiej” oraz „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”. 

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]6700[/ZT]

Polecane : Czy warto kupić mieszkanie w Sopocie 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%