Zamknij
REKLAMA

Dobrze zaplanuj jesień życia! Rusza międzynarodowy projekt dla sopockich seniorów

16:30, 26.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Pixabay - zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Najnowszy projekt, w którym uczestniczy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ma na celu przygotowanie seniorów i profesjonalistów pracujących z seniorami do efektywnego planowania kolejnych etapów życia.

Międzynarodowi partnerzy chcą wypracować metody, które pomogą przygotować się do starzenia się, by utrzymać jakość funkcjonowania psychofizycznego na jak najwyższym poziomie.

– Długość życia stale wzrasta i mamy wiele przykładów na to, że czas senioralny może być twórczy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Sopoccy seniorzy od lat pokazują, jak są aktywni, także obywatelsko, jak rozwijają swoje pasje, zdobywają nowe umiejętności, dbają o kondycję. Zawsze także mogą służyć wiedzą i doświadczeniem innym – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Projekt pod nazwą „SenQuality” będzie się koncentrować na dziewięciu obszarach:

  1. finansach,
  2. sytuacjach nadzwyczajnych i przygotowaniu się na nie,
  3. sprawności psychicznej i umysłowej,
  4. dbaniu o dom,
  5. wyglądzie i prezencji,
  6. relacjach międzyludzkich,
  7. zdrowiu,
  8. spędzeniu czasu wolnego i stylu funkcjonowania,
  9. pracy i zatrudnieniu.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie jest partnerem projektu, który realizowany będzie w partnerstwie międzynarodowym: koordynatorem projektu jest organizacja z Niemiec (Wisamar Bildungsgesellschaft gemeinnützige GmbH), organizacje partnerskie są także z Grecji, Hiszpanii, Cypru, Włoch i Słowenii.

Wynikiem tej międzynarodowej współpracy ma być wypracowanie, zebranie narzędzi oraz metod wspierających odpowiednie przygotowanie się okresu późnej starości. W początkowej fazie projektu wśród seniorów z krajów partnerskich zostanie przeprowadzona analiza potrzeb. Kolejnym krokiem będzie zebranie informacji na temat różnic demograficznych w krajach partnerskich, stereotypów związanych z wiekiem senioralnym (funkcjonujących w poszczególnych krajach partnerskich), a także wykazanie różnic i podobieństw w postrzeganiu starości i procesu starzenia się.

Następnie zostaną wypracowane użyteczne narzędzia wspierające LLP (ang. life long planning) – planowanie i przygotowanie siebie na okres starości. Zebrane materiały zostaną zamieszczone na stworzonej platformie edukacyjnej. W ramach projektu będą także organizowane comiesięczne spotkania online, w planach są również spotkania projektowe w krajach partnerskich.

Projekt „SenQuality” jest realizowany w ramach programu Erasmus + na lata 2014-2020 – Edukacja dorosłych. Projekt rozpoczął się 1.12.2020 r. i będzie realizowany do 28.02.2023 r.

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]7319[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BubuBubu

0 0

Miejmy nadzieję, że spotkania w krajach partnerski będą nie tylko dla koordynatorów ;) 19:28, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%