Zamknij
REKLAMA

Trudne warunki na drogach! Sopocka policja apeluje o ostrożność

12:34, 15.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Za oknami zima i trudne warunki na drodze. Dodatkowo synoptycy na najbliższe dni zapowiadają spadek temperatury w Polsce. Sopoccy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze. Kierowco, noga z gazu! Apelujemy również o informowanie o osobach zagrożonych wychłodzeniem oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu urządzeń grzewczych.

Za oknami zima. Sopoccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowco, noga z gazu! Dostosuj prędkość do panujących, trudnych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy również, że wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Myślmy na drodze i przewidujmy zagrożenia.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy też, aby wystrzegać się ryzykownych spacerów po zamarzniętych rzekach, stawach i innych zbiornikach wodnych - nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest wystarczająco gruba na całej powierzchni.

W te zimowe dni zwracajmy szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, bezdomne oraz starsze zagrożone wychłodzeniem. Nie zapominajmy, że mogą one potrzebować naszej pomocy. W okresie zimowym sopoccy policjanci ze szczególną uwagą patrolują miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób i oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zimową porą na wychłodzenie organizmu są także narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc na numer alarmowy 112, do dyżurnego sopockiej komendy na numer 47 74 26222 lub dzwoniąc do pogotowia ratunkowego. 

Policjanci przypominają również o zagrożeniu wynikającym z zatrucia czadem, do którego dochodzi podczas dogrzewania domów i mieszkań. Żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji należy systematycznie zlecać przeglądy przewodów kominowych. Zachęcamy również do instalowania czujników czadu, które są w stanie uratować nam życie. Pamiętajmy także o używaniu zgodnie z instrukcją sprawnych urządzeń grzewczych. Nie należy ich zasłaniać ani przykrywać. Nie zapominajmy też o swobodnym przepływie powietrza, który musi być zapewniony przez kratki wentylacyjne.

Bądźmy ostrożni i bezpiecznie spędzajmy zimowy czas.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1610710324695[/ALERT]

[ZT]7178[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%