Zamknij
REKLAMA

W sopockim szpitalu tymczasowym rozpoczęto szczepienia służby zdrowia. Ilu pacjentów przebywa w placówce?

16:26, 13.01.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

W szpitalu tymczasowym, który zlokalizowano w sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie, 12 stycznia rozpoczął się proces szczepienia pracowników służby zdrowia przeciw COVID-19. We wtorek dawkę miały przyjąć 92 osoby.

Szczepienia w sopockim szpitalu tymczasowym odbywają się w specjalnie wydzielonej w tym celu strefie. O rozpoczęciu działań poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Punkt szczepień składa się nie tylko z gabinetu zabiegowego. Jego integralną częścią jest też gabinet lekarski, gdzie pacjent przechodzi czynności kwalifikacyjne i jest zgłoszony do systemu informatycznego - poinformował PAP dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku lek. med. Grzegorz Sut.

5 stycznia uruchomiono pierwsze dwa oddziały sopockiego szpitala tymczasowego. Pacjentom mają służyć 54 łóżka, w tym 10 z możliwością intensywnej terapii tlenowej. Placówka jest przygotowana na przyjęcie 200 chorych. Placówka dysponuje m.in. kardiomonitorami, aparatami USG i RTG, pompami infuzyjnymi, defibrylatorami i tomografem komputerowym. Za personel medyczny odpowiada Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku.

Grzegorz Sut poinformował 12 stycznia, że w sopockim szpitalu leczonych jest 10 pacjentów chorych na COVID-19.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA