Zamknij
REKLAMA

Sopot: Wyrzuciła przez balkon pieniądze i biżuterię. Wierzyła, że w ten sposób pomaga policji

12:02, 03.12.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

68-latka z Sopotu wyrzuciła przez balkon pieniądze i biżuterię. Kobieta uwierzyła oszustowi podszywającemu się pod policjanta, który twierdził, że z banku wypłynęły jej dane osobowe i policja chce złapać szajkę oszustów. Wciągnięta w grę uwierzyła też, że jej dom obserwują już policjanci, a oszczędności trzymane w domu są dowodami w sprawie i trzeba zrobić im zdjęcia. Niestety nie odzyskała ona już pieniędzy. Ponadto kilka godzin wcześniej seniorka otrzymała telefon z informacją, że ktoś przyniesie jej list z instytucji. Niczego nie podejrzewając, potwierdziła dzwoniącemu swoje dane osobowe i adres zamieszkania. Sopoccy policjanci apelują! Bądźmy ostrożni w kontaktach z obcymi, nie przekazujmy im informacji o sobie ani posiadanych oszczędnościach!

Od początku grudnia sopoccy policjanci odnotowali kilka prób oraz jedno dokonane oszustwo metodą „na policjanta”. Sprawcy cały czas modyfikują swoje metody oszustwa. W ostatnim czasie dzwoniąc na telefon stacjonarny podają się za pracownika poczty i mówią, że mają przesyłkę z banku lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proszą o podanie adresu i na tym rozmowa się kończy. Później dzwoni osoba podająca się za policjanta lub prokuratora i twierdzi, że na mieszkanie planowany jest napad, konto bankowe seniora jest zagrożone albo że oszuści zdobyli z banku dane osobowe seniora i chcą na jego dane zaciągnąć kredyty. Oszust dopytuje też, czy wcześniej dzwonił ktoś z poczty i pytał o adres. Stara się on wmówić seniorowi, że „policjanci” chcą złapać całą szajkę oszustów. Następnie twierdzi, że aby uchronić się przed utratą pieniędzy należy je przekazać Policji.

To w ostatnim czasie popularna wersja metody „na policjanta”. Osoby, które odbierają telefony z podobną informacją powinny się zorientować, że jest to próba oszustwa w momencie, kiedy osoba pyta o szczegółowe informacje, w tym o oszczędności, a następnie każe je wypłacić czy zabrać z mieszkania i przekazać policjantowi albo osobie, która się po nie zgłosi.

Komenda Miejska Policji w Sopocie 

[ALERT]1606991476644[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Sopociak..Sopociak..

1 1

To było na Osiedlu Marii Ludwiki w Sopocie ..skurwysyństwo nie zna granic.. 18:18, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

1 0

Strach pomyslec, ze tak naiwni ludzie maja prawo głosu. 13:48, 04.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA