Zamknij
REKLAMA

Sopot: "Pielgrzymki jednoczyły Polaków" Jacek Karnowski komentuje zamieszanie wokół tronu papieskiego

21:38, 23.11.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Starscream, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons
REKLAMA

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski skomentował zamieszanie, które wywołała petycja dotycząca usunięcia tronu papieskiego z przestrzeni sopockiego magistratu. Zwrócił uwagę, że mebel stoi w budynku Urzędu Miasta, ponieważ jego pracownicy angażowali się w organizację wizyty Jana Pawła II w Sopocie.

W Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Warszawie jak i w innych miastach Polski jest wiele pamiątek po wielkich i ważnych wydarzeniach, jakimi były msze święte z udziałem Jana Pawła II. Pielgrzymki Ojca Świętego jednoczyły Polaków w trudnych czasach komunizmu. Miały ogromną rolę w tworzeniu i umacnianiu Solidarności, zmieniły bieg historii naszego kraju i Europy. Są i pozostaną naszą tradycją i naszą historią. Urząd Miasta Sopotu, jego pracownicy, byli współorganizatorami mszy świętej na hipodromie, dlatego fotel, pamiątka tego wydarzenia, stoi właśnie w urzędzie - skomentował na Facebooku Jacek Karnowski.

 Petycję internetową opublikował Michał Piękoś, sopocki działacz Lewicy. Apeluje, by trafił on do jednego z sopockich kościołów. Propozycja wywołała burzę w internecie.

[ZT]6539[/ZT]

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA