Zamknij
REKLAMA

Sopot: Aplikacja, która może "wyczyścić" konto! Policja ostrzega przed oszustem

09:23, 20.11.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Pixabay - zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Sopoccy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Przestępcy podający się za konsultanta banku telefonicznie uzyskują dostęp do konta bankowego swojej ofiary i kradną pieniądze tam zgromadzone. W ten sposób sprawca może także zaciągnąć na swojego rozmówcę kredyt.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. W ostatnim czasie pomorscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietypowego oszustwa metodą „na pracownika banku”. Oszust, który zadzwonił do pokrzywdzonej kobiety, podał się za konsultanta bankowego i poinformował o niepokojących transferach pieniężnych na jej koncie bankowym. Aby zapobiec rzekomej kradzieży pieniędzy „konsultant” polecił, aby pokrzywdzona zainstalowała aplikację, która umożliwiła mu zdalne wykonywanie działań na smartfonie. W ten sposób oszust uzyskał pełny dostęp do telefonu i tym samym dostęp do konta bankowego, z którego dokonał przelewu - kradzieży pieniędzy. Jego łupem padło blisko 10 tys. zł. Ponadto pod koniec rozmowy sprawca kazał, aby usunąć z telefonu wskazane przez niego aplikacje.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy, pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania żadnych aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Oszustwo jest przestępstwem, za które grozi kara nawet od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1605857114770[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA