Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pędził ponad 100 km/h aleją Niepodległości! Kierowca alfy stracił prawo jazdy

13:30, 19.11.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Wczoraj policjanci drogówki z Sopotu i Gdyni prowadzili międzypowiatowe działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 20 kierowców, po tym jak na ulicach Sopotu przekroczyli dopuszczalną prędkość. Gdynianin, który o ponad 50 km/h przekroczył dozwoloną prędkość, stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem. Na jego konto trafi też 10 punktów karnych.

Nadrzędnym celem działań prowadzonych wspólnie przez policjantów ruchu drogowego z Sopotu i Gdyni było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W trakcie prowadzonej akcji sopoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 kierowców po tym, jak na ulicach Sopotu przekroczyli oni dopuszczalną prędkość. Wśród kierujących był mieszkaniec Gdyni, który kierując alfa romeo rażąco, tj. o ponad 50 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość. Do tego zdarzenia doszło po godz. 17.00 na Alei Niepodległości w Sopocie. Policjanci zmierzyli prędkość kierowanego przez niego auta i ustalili, że jedzie on z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych i na jego konto trafi też 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Gdyni prawo jazdy, które zgodnie z przepisami straci na 3 miesiące. Jeżeli w tym okresie kierujący postanowi usiąść za kierownicą pojazdu, okres zatrzymania jego uprawnień do kierowania zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  Za trzecim razem taki kierowca ukarany już będzie definitywnym odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu.

W trakcie działań policjanci zwracali również uwagę na każde inne zachowanie niezgodne z prawem. Funkcjonariusze z sopockiej drogówki podjęli interwencje m.in. wobec rowerzysty, który jechał pochodniku, a także wobec kierujących autami, którzy nie stosowali się do sygnałów świetnych i nieprawidłowo zmieniali pas ruchu. Przez cały dzień policjanci promowali też akcje profilaktyczne „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” oraz „Świeć przykładem!”, przypominając jak ważne jest być widocznym oraz zwracając uwagę kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy!!!

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1605788127941[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA