Zamknij
REKLAMA

"Chciałabym być sopocianką" vs. "Zaraza": opinie internautów po zawieszeniu tęczowej flagi na molo

19:25, 19.11.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

W poniedziałek, 16 listopada, na sopockim molo zawisła tęczowa flaga. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji na maszt wciągnęli ją prezydent Jacek Karnowski, wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz radne Aleksandra Gosk oraz Anna Łukasiak. Inicjatywa spotkała się w większości z pozytywnym odbiorem. Nie zabrakło jednak krytycznych, a nawet wulgarnych komentarzy.

Większość komentarzy krótko i zdecydowanie pozytywnie oceniało działania lokalnych władz i samorządowców.

Brawo Sopot!

Piękny gest!

Chciałabym być teraz sopocianką - możemy przeczytać na Facebooku.

W sieci pojawiły się również komentarze analizujące obecną sytuację w państwie.

W jakich czasach przyszło człowiekowi żyć, żeby sposób uprawiania seksu stał się sprawą wagi państwowej i przedmiotem "poważnych" debat. Obrazuje to tylko pustkę intelektualną "elit" rządzących - napisał jeden z internautów.

Uważam, że religia i orientacja seksualna są sprawami prywatnymi. Nie powinny być manifestowane w miejscach publicznych - dodał pan Artur. 

Niektórym komentującym nie spodobało się, że wideo ukazujące moment zawieszenia flagi został wypromowany na Facebooku ze środków Urzędu Miasta. Część osób zwracała uwagę, że tęczowa flaga nie jest sposobem na zdominowanie przestrzeni publicznej, w której obecnie liderami są heteroseksualiści oraz katolicy.

Heteroseksualizm i katolicym są stale manifestowane w przestrzeni publicznej i nikt nie ma z tym problemu. [...] Kwestia uprawiania seksu nie stała się sprawą publicznej debaty, ale problem dyskryminacji sporej grupy społecznej - zauważył pan Karol. 

Niektóre komentarzy zawierały treści stanowiące mowę nienawiści i wprost nazywały osoby LGBT+ zarazą oraz nienormalnymi. Nie stanowiły one jednak większości.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Baju BajuBaju Baju

7 1

Autor dziennikarstwo to chyba na AWF-ie w Mińsku kończył.
Skala manipulacji i kłamstw gorsza niż u Putina 19:33, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopocckiSopoccki

1 2

Państwo z ludźmi lepszego sortu -lub państwo dla każdego niezależnie od jego odmienności. wybór dla ludzi z nie zakutymi łbami chyba jest prosty? daję ***** ***/8 gwiazdek 20:07, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

{POpo{POpo

4 1

Molo opanowała trzoda. Trzoda jest kobietą. 20:30, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Koniec z esopot Koniec z esopot

6 0

Poziom dziennikarstwa „Pana Redaktora” niski jak stan wody w Bałtyku 22:05, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miłośnik Sopotu Miłośnik Sopotu

7 1

Esopot to jeden wielki syf. Nic konkretnego tylko same opisy lewackich manifestacji i remontów chodników. Dobrze że powstaje nowy portal miejski. 22:25, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopociakSopociak

3 0

Jeszcze moment, a przy przyznaniu mieszkań komunalnych przez Sopot będzie ważna orientacja i pary homoseksualne będą miały pierwszeństwo przed małżeństwami z dziećmi. I później słit focie takiej pary z prezydentem miasta. Dokąd ten świat zmierza?! Prędzej czy później Karnowskiemu, a raczej jego następczyni, którą coraz nachalniej nam promuje, czkawką odbije się to promowanie takich spraw. Pamiętajmy, że Sopot to miasto starszych ludzi, którzy w końcu powiedzą dość i odwrócą się od Szeryfa. 12:10, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA